Srna zabio za pobjedu

Sljedeći suparnik zagrebačkog Dinama u skupini A Lige prvaka, Dinamo iz Kijeva, u susretu je 10. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva na svom stadionu jedva svladao Zarju iz Luganska s 1:0. Šahtar Darija Srne i Eduarda Da Silve svladao je u derbiju kola Strinićev i Kalinićev Dnjipro s 2:1, što mu je deseta pobjeda u 10 prvenstvenih utakmica.

Srna je u 80. minuti dvoboja drop-kickom s vrha kaznenog prostora svladao vratara Dnipra Laštuvku za konačnih 2:1. Gosti su poveli preko Rotana u devetoj minuti, a izjednačio je Mhtarjan u 19. minuti Pri rezultatu 1:1 igrači Šahtara promašili su dva jedanaesterca, prvog Fernandinho, a drugog Adriano.

Srna je odigrao čitavu utakmicu za Šahtar, dok je Eduardo u igru ušao u 81. minuti. U sastavu Dnjipra svih 90 minuta igrao je Ivan Strinić, dok je Nikola Kalinić čitav susret proveo na klupi.

Sljedeći suparnik zagrebačkog Dinama u skupini u Champions League Dinamo iz Kijeva na svom je stadionu jedva svladao Zarju iz Luganska s 1:0. Jedini pogodak postigao je Raffael u 81. minuti, 10 minuta nakon što je zamijenio našeg Niku Kranjčara. Drugi hrvatski reprezentativac u redovima Kijevljana, Ognjen Vukojević odigrao je svih 90 minuta za Dinamo.

Šahtar je vodeći na ljestvici s maksimalnih 30 bodova, šest više od drugog Dinama, a devet od trećeg Dnipra. Zarja je 10. sa 11 bodova.

Dinamo Kijev i Dinamo Zagreb igrat će u srijedu u Kijevu s početkom u 20.45 sati.