Hajduk lako u osminu finala

Nogometaši Hajduka bez većih su problema izborili plasman u osminu finala Hrvatskog kupa. Splićani su u gostima kod četvrtoligaša Slunja slavili s uvjerljivih 4:0.

Kao što je jučer trener Dinama Ante Čačić odmarao najvažnije igrače pred subotnji derbi s Hajdukom tako je i trener Hajduka Mišo Krstičević Slunju suprotstavio rezervnu momčad no i to je bilo dovoljno za uvjerljivo slavlje.

Mrežu Slunja načeo je Goran Milović u 27. minuti, a dvije minute poslije Tomislav Kiš povećava na 2:0. Treći pogodak za Hajduk autogol je Mateja Barića u 35. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Kiš u 67. minuti.

Rijeka ispala od trećeligaša

Najveće iznenađenje priredio je trećeligaš Nedelišće, koje je nakon produžetka s 2:1 iz natjecanja izbacilo Rijeku.

Riječani su nakon tri izvrsne utakmice u domaćem prvenstvu, koje je kulminiralo subotnjim slavljem protiv Dinama, završili natjecanje u Kupu porazom u šesnaestini finala. Nakon 90 minuta rezultat je bvio izjednačen 1:1 pa su se igrali produžeci. Jedini pogodak na utakmici u Dunjkovcu postigao je Jagec u 99. minuti iz kaznenog udarca pa je Nedelišće stiglo do najvećeg uspjeha u 66-godišnjoj povijesti kluba iz Međimurja.

Uvjerljivi Zagreb

Nogometaši Zagreba nisu dopustili iznenađenje te su s 4:0 slavili kod četvrtoligaša Zrinskog iz Tordinaca. Uvjerljiv je bio i Split, koji je s 5:1 slavio protiv trećeligaša Zagore iz Unešića. Splićani su do uvjerljive pobjede stigli pogocima Vojnovića (35), Vitaića (61), Ercega (73, 77) i Jelića (85), a strijelac za goste bio je Maleš (89).

Vinkovačka Cibalia je s 2:0 bila bolja u gostima kod trećeligaša Vinodola iz Novog Vinodolskog, a pogotke su postigli Bartolović i Vitaić.

Osijek je pogotkom Zubaka u 26. minuti slavio u gostima kod trećeligaša Novalje, a koprivnički Slaven Belupo je pogocima Bušića s teških 2:1 nadigrao u gostima trećeligaša Ivančicu iz Ivanca. Jednakim rezultatom pulska Istra 1961 slavila je kod trećeligaša Višnjevca, a strijelci su bili Prelčec i Blagojević. Zadar je s 2:0 nadigrao trećeligaša Konavljanina iz Čilipa.

Trećeligaš Koprivnica je nakon produžetka s 2:1 bila bolja od drugoligaša Pomorca iz Kostrene, a dubrovački GOŠK je nakon jedanaesteraca s 2:1 slavio protiv Šibenika. Nakon što u 90 minuta nije bilo pogodaka, igrani su produžeci. Šibenik je do 119. minute imao prednost, a tada je primio pogodak unatoč igraču više na travnjaku. Junak Dubrovčana bio je vratar Kristić koji obranio tri jedanaesterca i tako odveo GOŠK u osminu finala.

Jučer su se u osminu finala plasirali nogometaši Dinama, Lokomotive i drugoligaša Gorice, a drugoligaš Zelina i četvrtoligaš Libertas iz Novske ušli su izravno u osminu finala jer su za protivnike imali iz Prve HNL izbačene Karlovac i Varaždin. Dvoboji osmine finala igrat će se 31. listopada.