Pogodak Rakitića, Modrić igrao

U španjolskoj Primeri odigrana su posljednja dva susreta petog kola. Real Madrid svladao je u gostima Rayo Vallecano s 2:0 pogocima Karima Benzeme i Cristiana Ronalda. Madriđani su sad sedmi na ljestvici.

Ova utakmica trebala je biti odigrana jučer, no odgođena je nakon što je netko, sumnja se na cijenama ulaznica ogorčene domaće navijače, sabotirao rasvjetu na stadionu Rayo Vallecana.

Benzema je zatresao mrežu domaćina na asistenciju Di Marije u 13. minuti, a pobjedu Mourinhove momčadi potvrdio je Ronaldo iz kaznenog udarca u 70. minuti.

Luka Modrić krenuo je u početnoj postavi Kraljevskog kluba, a zamijenjen je u 64. minuti, kada je u igru ušao Mesut Ozil.  Hrvatski veznjak se u 25. minuti mogao upisati u strijelce, bio je u stopostotnoj prilici, ali je njegov udarac uspio obraniti vratar Ruben Martinez Andrade. Imao je priliku i u 40. minuti, kada je glavom pucao pored gola.

Pogodak Rakitića

Uspješan gost bila je i Sevilla, koja je s 2:0 slavila u Coruni kod Deportiva, a u strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, mrežu momčadi iz Corune načeo je Negredo u 75. minuti, a osam minuta poslije Rakitić je postavio konačnih 2:0. Pobjedom u Coruni Sevilla se izjednačila na trećem mjestu s Malagom.

1. Barcelona 5 5 0 0 14:3 15
2. Real Mallorca 5 3 2 0 7:3 11
3. Malaga 5 3 2 0 6:2 11
3. Sevilla 5 3 2 0 6:2 11
5. Atletico Madrid 4 3 1 0 11:5 10
6. Betis 4 3 0 1 8:5 9
7. Real Madrid 5 2 1 2 7:4 7
8. Rayo Vallecano 5 2 1 2 6:7 7