Poraz Medveščaka

U susretu šestog kola EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je u Villacher dvorani pred 3.378 gledatelja izgubio od vodeće momčadi lige VSV Villacha s 1:3 (1:1, 0:1, 0:1).

Medvjedi su poveli već u 27. sekundi utakmice golom Adama Naglicha na asistenciju Brandona Bucka, no pet minuta kasnije domaćin je izjednačio golom Anttija Puse. Villach je do vodstva stigao u posljednjim trenucima druge trećine nakon što je Derek Damon svladao Roberta Kristana. Medveščak usprkos velikom pritisku u posljednjih 20 minuta nije uspio izjednačiti, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Marco Pewal pogodivši prazna vrata u zadnjim sekundama susreta.

Premda je primio dva gola, najbolji igrač u redovima Medveščaka bio je vratar Robert Kristan s 38 obrana, a sjajnu predstavu pružio je njegov kolega na suparničkoj strani Jean Philippe Lamoureux s 34 obrane.

U idućem kolu, 28. rujna Medveščak gostuje kod TWK Innsbrucka.

Rezultati susreta šestog kola EBEL lige u hokeju na ledu i poredak na ljestvici:

VSV Villach - MEDVEŠČAK 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Black Wings Linz - Alba Volan 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Telemach Olimpija - Graz 99ers 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Orli Znojmo - TWK Innsbruck 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Vienna Capitals - Dornbirner 4:3 (0:2, 3:1, 0:0, 0:0/1:0)
RB Salzburg - KAC Klagenfurt 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)