Remi Cityja i Arsenala

U sudaru dvaju najtrofejnijih engleskih nogometnih klubova Manchester United je na Anfiledu pobijedio Liverpool s 1:2, skočivši na drugo mjesto ljestvice s 12 bodova iz pet kola. Manchester City i Arsenal su remizirali.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 39. minuti kada je isključen domaći igrač Jonjo Shelvey zbog oštrog starta s dvije noge. Do tada su 'Redsi' bili apsolutno bolji i bliže vodstvu. Liverpool je poveo s igračem manje u prvoj minuti nastavka golom Stevena Gerarda, no United je u nastavku uspio preokrenuti rezultat, a strijelci su bili Rafael (51) i Robin Van Persie (81-11m). Igrači Liverpoola imali su velikih prigovora na dosuđeni kazneni udarac, posebice jer sudac Mark Halsey nije dosudio kazneni udarac za domaćine u dvije slične situacije.

City i Arsenal su u izjednačenom ogledu uputili ukupno 30 udaraca prema vratima, no samo su dva završila u mreži. Domaćin je poveo golom Joleona Lescotta u 40. minuti, a izjednačio je Laurent Koscielny osam minuta prije kraja susreta.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 13 bodova, dok je United današnjom pobjedom skočio na drugo mjesto sa 12 bodova. Arsenal je peti sa devet bodova koliko ima i City na sedmom mjestu. Između njih je Fulham. Liverpool je ostao u zoni ispadanja sa svega dva boda iz pet kola. 'Redsi' su bez pobjede u prvih pet kola, što mu se nije dogodilo od sezone 1911/12.

Manchester City - Arsenal 1:1 (Lescott 40 / Koscielny 82)

Liverpool - Man.United 1:2 (Gerard 46 / Rafael 51, Van Persie 81-11m)

Newcastle - Norwich 1:0 (Ba 20)

Tottenham - QPR 2:1 (Faurlin 60-autogol, Defoe 61 / Zamora 33)

Igrano u subotu:

Swansea City - Everton 0:3 (Anichebe 22, Mirallas 43, Fellaini 82)

Wigan Athletic - Fulham 1:2 (Kone 90+1 / Rodallega 31, Duff 68)

WBA - Reading 1:0 (Lukaku 71)

Southampton - Aston Villa 4:1 (Lambert 58, 90+5-11m, Clyne 63, Puncheon 72 / Bent 36)

West Ham - Sunderland 1:1 (Nolan 90+3 / S. Fletcher 9)

Chelsea - Stoke City 1:0 (Cole 85)