Barca teško svladala Granadu

Barcelona je u utakmici petog kola na svom terenu pobijedila Granadu 2:0 zahvaljujući pogotku Xavija i autogolu Gomeza te je tako nastavila sjajan niz na početku prvenstva.

Iako rezultat ne svjedoči o tome, Granada je pružala jak otpor, igrala organizirano i opasno i tek nakon što je Victor Valdes spasio Barcinu mrežu nakon prodora Fabiana Orellana u 86. minuti Katalonci su pronašli način da svladaju vratara Tonoa.

Xavi je uspio u 87. minuti s ruba kaznenog prostora smjestiti loptu pod prečku suparničkog gola. Do drugog gola Barcelona je došla u sudačkoj nadoknadi nakon što je, poslije Messsijevog prodora, Granadin Borja Gomez zabio autogol.

Barca sada ima 15 bodova iz pet utakmica i prednost od čak 11 bodova ispred prvaka Real Madrida, koji sutra igra u gostima kod gradskih rivala Raya Vallecana.

Real Betis pobijedio je golom Paulaoa u 19. minuti Espanyol u petom kolu Primere. To je treća pobjeda Reala Betisa ove sezone i druga u nizu.

Real Zaragoza je s 3:1 nadvisio Osasunu. U četvrtoj minuti domaćina je u vodstvo doveo Postiga, izjednačio je u 29. minuti Armenteros, a onda je u Timor u 45. minuti zatresao vlastitu mrežu za novo vodstvo Zaragoze. Apono je u 71. minuti iz jedanaesterca postavio konačnih 3:1.

U četvrtom današnjem dvoboju Celta Vigo je s 2:1 svladala Getafe. Fernandez je na asistenciju Krohna Dehlija doveo Celtu u prednost u 57. minuti, izjednačio je Barrada dvije minute kasnije, da bi konačni rezultat u 69. minuti postavio Chu-Young Park, ponovno nakon dodavanja Dehlija.