Perišić zabio dva, Olić i Iličević jedan

Hrvatski su nogometaši postigli čak četiri pogotka u subotnjih pet susreta četvrtoga kola njemačkog nogometnog prvenstva, a tri od ta četiri gola dogodila su se u 3:2 (1:0) pobjedi Hamburger SV-a protiv aktualnog prvaka Borussije iz Dortmunda.

Strijelac jednog od tri gola za HSV bio je Ivo Iličević, dok je Ivan Perišić postigao oba pogotka za Borussiju.

HSV je poveo preko Korejca Sona već u drugoj minuti, Perišić je izjednačio na 1:1 u 24. sekundi drugog poluvremena, da bi Iličević vratio prednost na stranu HSV-a u 55. Son je svojim drugim golom povisio na 3:1 u 59., da bi Perišić odgovorio svojim drugim golom samo minutu potom. Iako je do kraja utakmice ostalo pola sata, tih 3:2 se više nije mijenjalo.

Iličević je igrao za HSV do 69. minute, dok je Milan Badelj u prvoj ovosezonskoj pbojedi svoje momčadi sudjelovao svih 90 minuta. Perišić je za Borussiju također odigrao čitav susret.

U strijelce se upisao i Ivica Olić, koji je postigao jedini gol za Wolfsburg u 1:1 (1:1) domaćem remiju protiv Greuther Fuertha. Olić je poravnao na 1:1 u 42. minuti popravivši tako pogrešku Pogatetza, koji je postigao autogol za vodstvo gostiju u 28. minuti. Olić je igrao svih 90 minuta za Wolfsburg, dok je Srđan Lakić dobio prigodu tek u posljednje tri minute.

Mario Mandžukić u četvrtome kolu prvi put nije bio strijelac za Bayern, ali je u 2:0 (0:0) gostujućoj pobjedi protiv Schalkea 04 sudjelovao do 70. minute. Strijeci za Bayern bili su Kroos (55) i Mueller (58).

Bayern se vratio na vrh ljestvice s maksimalnih 12 bodova, koliko ima i drugi Eintracht iz Frankfurta, slijedi skupina od četiri kluba sa po sedam bodova.