Rijeka nanijela prvi poraz Dinamu

Rijeka je u derbiju devetoga kola 1. HNL-a na Kantridi razbila Dinamo s 3:0, nanijevši modrima prvi poraz u domaćem prvenstvu. Osijek je pobijedio Cibaliju s 1:0, a Inter Zadrane s 1:5.

Branitelj naslova prvaka Dinamo je na Kantridi nastavio negativan niz, a Scorijina momčad nanijela mu je i prvi prvenstveni poraz. S druge strane, nogometaši Rijeke dobili su treći uzastopni derbi, prvo su kod kuće svladali Hajduk s 1:0, a u prošlom kolu u gostima su bili bolji od Slavena Belupa s 1:3.

U 16. minuti Danijel Cesarec pogodio je mrežu nakon odbijanca od golmana Kelave, koji je obranio prethodni pokušaj. U 23. minuti Beqirajev pokušaj na drugoj strani završio je na okviru gola, a Dinamo je posebno jak pritisak uspio stvoriti početkom drugoga poluvremena, kada su šanse imali Beqiraj i Alispahić.

No u 53. minuti Weitzer je nakon prodora Mujanovića po desnom boku i ubacivanja s 10-ak metara pogodio za 2:0, praktički pokopavši nade gostiju iz Zagreba, a onda je Damir Kreilach iz jedanaesterca koji je skrivio Vrsaljko zbog povlačenja Čuline u 82. minuti povisio na 3:0.

Dinamo je u prošlom kolu HNL-a remizirao s Osijekom, a sredinom tjedna doživio je poraz od Porta od 2:0 u Ligi prvaka.

Osječani su zasluženo pobijedili u slavonskom derbiju, imali su 10 udaraca u okvir gola naspram Cibalijina dva. Bili su bolji u prvih 45 minuta, a još i više u nastavku. Odličnu priliku imao je za domaćina u 62. minuti Vrgoč s devet metara, no njegov promašaj ispravio je kasnije Ibriks golom u 77. minuti.

U trećoj današnjoj utakmici Inter je u Stanovima razbio Zadrane s visokih 1:5.

Sutra splitski Hajduk dočekuje Slaven Belupo. Ako Koprivničani svladaju Splićane, izbit će na prvo mjesto s bodom više od Dinama.