Brazil pobijedio Argentinu

U prvoj od dvije prijateljske utakmice između reprezentacija koju čine igrači domaćih liga Brazil je u Rio de Janeiru pobijedio Argentinu s 2:1.

Argentina je povela u 20. minuti nakon što je napadač Juan Manuel Martinez, koji inače igra za brazilski Corinthians, svladao vratara Jeffersona. Brazil je izjednačio šest minuta poslije pogotkom Paulinha.

Pobjedu Selecau donijela je najveća brazilska zvijezda koja igra u domovini Neymar, koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade realizirao kazneni udarac. Najstrožu kaznu skrivio je argentinski branič Leandro Desabato igravši rukom.

Brazilski navijači su, nezadovoljni sastavom kojeg je Mano Menezes suprotstavio Argentini, gotovo cijelu utakmicu skandirali protiv izbornika i tražili povratak na klupu Luisa Felipa Scolarija, koji je 2002. u Japanu i Južnoj Koreju Brazilu donio krunu svjetskog prvaka.

Druga utakmica igra se u Resistenciji u Argentini 3. listopada.