Pobjeda Bayerna nad Valencijom

U prvom kolu Lige prvaka Bayern je u skupini F pobijedio u Münchenu Valenciju s 2:1. Njemačka momčad dominirala je cijelu utakmicu.

Mrežu Šišmiša načeo je Schweinsteiger u 38. minuti, a u 76. na 2:0 povećao je Kroos. U 90. minuti Valencia je uspjela smanjiti na 2:1 preko Valdeza. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić ušao je u igru u 63. minuti umjesto Claudija Pizarra, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade nije uspio realizirati kazneni udarac za bavarski sastav.

Bjeloruski BATE Borisov šokirao je na gostovanju Lille pobjedom 3:1. Strijelci za bjeloruski sastav bili su Volotko (6), Rodionov (20) i Olehnovič (43), a Francuzi su ublažili poraz pogotkom Chjedoua u 60. minuti.

Barcelona slavila u posljednjim trenucima

Barcelona je otvorila nastup u Ligi prvaka pobjedom protiv moskovskog Spartaka na Camp Nou s 3:2. Katalonski sastav je teškom mukom izborio pobjedu protiv ruskog sastava nakon što je gubio 1:2, no rezultat je preokrenuo Lionel Messi postigavši dva pogotka u posljednjih 20 minuta susreta.

Katalonci su poveli pogotkom Tella (14), a potom je u u 29. minuti Daniel Alves izjednačio pogodivši vlastitu mrežu. Romulo je u 59. minuti doveo goste u vodstvo, no Messi je u 72. minuti izjednačio, a potom u 81. minuti doveo Katalonce do pobjede od 3:2.

U drugom dvoboju iz skupine G škotski Celtic i portugalska Benfica odigrali su u Glasgowu bez pogodaka.

Remi Chelseaja i Juventusa

U ljepotici večeri engleski i talijanski prvak, odnosno Chelsea i Juventus su na Stamford Bridgeu remizirali 2:2. Chelsea je poveo s 2:0 pogocima Oscara (31, 33). Vidal je smanjio u 38. minuti, da bi u 80. minuti izjednačio Quagliarella. Dvije minute prije kraja susreta Quagliarella je uzdrmao i vratnicu.

U drugom susretu iz skupine E ukrajinski Šahtar pobijedio je danski Nordsjalland s 2:0 pogocima Mihtarijana (44, 76). Darijo Srna igrao je svih 90 minuta za domaćine, a u 68. minuti je dobio žuti karton. Eduardo nije ulazio u igru. Ivan Runje odigrao je cijeli susret za danski sastav, a Mario Tičinović nije ulazio u igru.

Crveni vragovi krenuli pobjedom

U skupini H Manchester United je na Old Traffordu pobijedio turski Galatasaray s minimalnih 1:0 pogotkom Carricka u sedmoj minuti. Iznenađenje je priredio rumunjski Cluj koji je u Portugalu pobijedio Bragu s 2:0. Oba pogotka postigao je Rafael Bastos (19, 34).