Porto slavio na Maksimiru

Hrvatski prvak Dinamo otvorio je svoj četvrti nastup u elitnom razredu svjetskog klupskog nogometa - Ligi prvaka domaćim porazom od Porta s 2:0. U prvom kolu skupine A dvostruki europski prvak Porto slavio je na Maksimiru pogocima Luche Gonzaleza (41) i Stevena Defoura (90+2) i tako okrunio bolju igru.

Dinamo prijetio iz polukontri

Dinamo je prvu opasniju akciju kreirao već u šestoj minuti kada je lijevu stranu izvrsno probio Duje Čop, sjurio se u protivnički šesnaesterac i uputio oštru loptu u sredinu, ali su braniči Porta blokirali njegov udarac.

Izvrsna akcija Dinama u desetoj minuti. Sammir i Ante Rukavina odigrali su dvostruko dodavanje, ali je u posljednji tren njegov udarac blokirao jedan od Portovih braniča. Dinamo nastavlja pritisak. U 14. minuti Čop je uputio oštar udarac s 20-ak metara mali lijevo iskosa, ali je završio pored vratnice.

Od 20. minute Dinamo opasno živi. Prvo je u 20. minuti izigrana obrana Modrih, ali su Dinamovi braniči uspjeli izbiti loptu. Već u sljedećoj minuti opasan pokušaj Lucha Gonzáleza, a u 22. minuti Josip Šimunić je glavom izbio ispred Miguela Lopesa.

Porto poveo u 41. minuti

U 41. minuti Porto je bio vrlo blizu vodstvu nakon katastrofalne pogreške Ivana Kelave, ali je u posljednji tren portugalskog napadača omeo Tonel. Ipak samo nekoliko trenutaka poslije Porto je ipak poveo. Alex Sandro probio je lijevu stranu, uputio oštru loptu u peterac, Kelava je samo vršcima prstiju izbio loptu na koju je natrčao Lucho Gonzalez i doveo Porto u vodstvo.

Helton spasio Porto

Već u četvrtoj minuti nastavka Porto je uspio ponovno opasno zaprijetiti, ali je loptu s gol crte izbio Rukavina.

U 62. minuti Sammir je izveo opasan slobodan udarac, ali je lopta izbijena u korner. Sammir je izveo i opasno nabacivanje iz kuta. Na odbijenu loptu najbolje je reagirao Tonel koji puca preko glave, ali Helton je to uspio blokirati, a zatim i izbaciti izvan terena.

Nakon što su se uspjeli obraniti, nogometaši Porta izveli su u 64. minuti brzu akciju. S ruba šesnaesterca pucao je James Rodríguez, ali je Kelava izvrsno reagirao i izbio izvan terena.

U 72. minuti Rodriguez se lako poigrao s Domagojem Vidom te je ušao u peterac, ali je njegov pokušaj asistencije uspješno blokiran.

Carrasco promašio za izjednačenje

U 78. minuti Dinamo je umalo izjednačio. Josip Pivarić nabacio je s lijeve strane. Helton je samo prebacio na drugu vratnicu gdje je sam bio Bryan Carrasco. Novi igrač Dinama loše je zahvatio loptu te ju je Helton uspio izaciti izvan terena.

U 85. minuti Kelava je spasio da Porto ne riješi pitanje pobjednika. Nakon pogreške Matea Kovačića, pucao je Christian Atsu, ali je Kelava izvrsno reagirao i izbio loptu. U drugoj minuti sudačke nadoknade konačno pitanje pobjednika postavio je Steven Defour.

To je prvi poraz Ante Čačića na klupi hrvatskog prvaka nakon 33 utakmice.

Uvjerljivi PSG

U drugom susretu iz ove skupine PSG je u Parizu bez većih problema pobijedio kijevski Dinamo s 4:1. Strijelci za PSG bili su Zlatan Ibrahimović (19-11m), Silva (29), Alex (32) i Pastore (90), a strijelac za goste bio je Veloso (87). Niko Kranjčar igrao je za kijevsku momčad do 77. minute, a Ognjen Vukojević ušao je u igru u 53. minuti.

U susretu drugog kola Dinamo 3. listopada gostuje u Ukrajini kod imenjaka iz Kijeva, a u drugom susretu sastaju se Porto i PSG.

DINAMO - PORTO 0:2