Hrvatska europski juniorski prvak!

Hrvatska juniorska košarkaška reprezentacija osvojila je naslov europskog prvaka na EP-u u Litvi i Latviji! Izabranici Jakše Vulića su, predvođeni sjajnim Darijom Šarićem, sa 88:76 (22:15, 14:18, 22:20, 30:23) svladali momčad domaćina Litve! Šarić je bio nevjerojatan i skupio je 39 poena, 11 skokova i četiri dodavanja, 14 koševa dodao je Gabrić, a po 10 Brzoja i Mavra. Litvu su predvodili Marius Grigonis sa 17, te Jokubas Gintvainis i Justas Tamulis s po 15 koševa.

Hrvatska je odmah dala do znanja domaćinima kako je došla po zlato, dvicom Šarića i tricom Mavre poveli smo s 5:0, a već u sedmoj minuti Šarić je imao 12 poena na kontu. U 15. minuti povela je Hrvatska s plus 12,  a Litva je prvi put osjetila čari rezultatske prednosti tek u 23. minuti, kada je Šarić promašio skok-šut, a na drugoj strani je tricu ubacio Gintvainis. No uskoro je Mustapić izjednačio na 40:40, a Šarić i Žganec su nas odveli na 44:40.

Sedam minuta prije kraja Mustapić je položio za vodstvo 67:55, no uporni domaćini su, nošeni publikom, pet minuta prije zadnjeg zvuka sirene smanjili na 69:63. Uslijedile su nepreciznosti na obje strane, a onda je Šarić iz slobodnih bacanja bio precizan za 71:63.

Dvije i pol minute prije kraja nezaustavljivi Šarić je zabio je tricu za 76:66, prisilivši litvanskog izbornika na minutu odmora. Promašio je Lekavičius, potom i Brzoja, no ključnu tricu za nedostižnih 79:69 Brzoja je na asistenciju Šarića minutu i 20 sekundi prije kraja pogodio! Nakon toga Vulićevi momci bez većih problema održali su, čak i povećali prednost.

Finalni ogled mladih košarkaša Hrvatske i Litve bio je repriza finala Europskog prvenstva U-16 održanog prije dvije godine u Crnoj Gori. Hrvatska je tada stigla do europskog naslova pobjedom 80:52, a nezaustavljiv je i tada bio Dario Šarić, koji je u Podgorici ostvario 30 poena te po 11 skokova i asistencija.

Igrači izbornika Jakše Vulića upisali su na cijelom EP-u tek jedan poraz, nevažan u zadnjem kolu igranja u skupini protiv Bugarske.

Broncu je osvojila Srbija pobjedom nad Rusijom 66:56.