Hajduk slavio u gradskom derbiju

U susretu 2. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Hajduk je slavio na Poljudu pobijedivši Split sa 1:0.

U gradskom derbiju, iako je bilo malo pogodaka, utakmica je bila vrlo dobra. Hajdukova momčad odlično je ušla u utakmicu. Napravili su pritisak i nametnuli svoju igru što se i pokazalo u 15. minuti kad je Andrijašević zabio za 1:0.

U drugom poluvremenu nastavio se pritisak Hajduka, ali i gosti su se uspjeli sabrati, te su počeli sve više ići prema hajdukovom šesnaestercu. Utakmica je završila sa rezultatom iz prvog poluvremena, a Hajduk se ovom pobjedom popeo na četvrto mjesto na ljestvici.

Slaven Belupo nastavio niz pobjeda

Slaven Belupo je u Koprivnici pobijedio Istru 1961 3:1 (2:0). Slaven Belupo je nastavio svoj niz pobjeda i odličnom su igrom na domaćem terenu pobijedili igrače Istre.

Prvo poluvrijeme je krenulo sporo, a prvi udarac prema golu upućen je tek u 11. minuti. Ipak, Slaven se razigrao pa je Rak u 21. minuti zabio za 1:0, a samo pet minuta kasnije Glavica je povečao prednost Farmaceuta na 2:0. Rezultat je ostao isti do kraja poluvremena iako su nogometaši iz Koprivnice imali još dvije dobre prilike.

Slaven je nastavio svoju dominaciju u drugom poluvremenu, a u 62. minuti Delić je potvrdio dominaciju Slavena zabivši za 3:0. Nakon tog gola domaćini su se opustili što su gosti iskoristili pa je u 76. minuti Križman uspio zabiti gol za 3:1. Nezaustavljivi Slaven opet je slavio i preuzeo vodstvo na ljestvici.

U drugoj utakmici dana Osijek je na domaćem terenu pobijedio Zagreb sa 1:0. Jedan jedini gol zabio je Kvržić u 36. minuti.