Vos osvojila olimpijsko zlato u biciklizmu

Nizozemka Marianne Vos (25) osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u biciklizmu u cestovnoj utrci na 140 kilometara.

Vos je do drugog olimpijskog zlata nakon što je prije četiri godine u Pekingu pobijedila u vožnji na bodove, stigla u završnom sprintu ispred Britanke Elizabeth Armitstead i Ruskinje Olge Zabelinske.

Nizozemka u svojoj riznici uspjeha ima jedno zlato i čak pet drugih mjesta u cestovnim utrkama na svjetskim prvenstvima.

Činšanla podigla 53 kg za zlato

Kazahstanka Zulfija Činšanlo osvojila je zlatnu medalju na OI u Londonu u dizanju utega u kategoriji do 53 kilograma.

Činšanlo je osvojila zlato podigavši ukupno 226 kilograma što je novi olimpijski rekord. Kazahstanka je postavila i svjetski rekord u izbačaju podigavši 131 kg, dok je u trzaju podigla 95 kg.

Drugo mjesto pripalo je Hsu Shu-Ching iz Kineskog Tajpeha sa 219 podignutih kilograma (96 / 123 kg), dok je Moldavka Cristina Iovu osvojila broncu sa identičnih 219 kg (99 /120 kg).

Kineskinje zlatne u sinkroniziranim skokovima

Kineskinje Wu Minxia i He Zi osvojile su zlatnu medalju u sinkroniziranim skokovima u vodu sa 3 metra. To je treće uzastopno zlato u ovoj disciplini za Kinu.

Srebro je pripalo Amerikankama Abigail Johnston i Kelci Bryant, a bronca Kanađankama Emilie Heymans i Jennifer Abel.

Shavdatuashvili osvojio zlato

Gruzijski judaš 20-godišnji Lasha Shavdatuashvili osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 66 kg. Srebro je pripalo Mađaru Miklosu Ungvariju, a broncu su podijelili Cho Jun-Ho iz Južne Koreje te Japanac Masashi Ebinuma.

Zanimljivo je da su za sve njih ovo prve olimpijske medalje u karijeri.