Rukometaši uvjerljivi protiv Južne Koreje

Hrvatska muška rukometna reprezentacija otvorila je olimpijski turnir u Londonu pobjedom nad Južnom Korejom 31:21 (14:8). Utakmica je igrana u Copper Boxu, a sudili su Argentinci Carlos Maria Marina i Dario Leonel Minore.

Naši rukometaši potpuno su nadigrali reprezentaciju Južne Koreje. Poveli su 4:2 i prednost zadržali do kraja dvoboja. Hrvatska je na odmor otišla sa šest golova prednosti, odigravši izvrsnu obranu. Izuzetno je bio raspoložen Mirko Alilović koji je u prvom poluvremenu primio samo osam golova.

Dominacija se nastavila i u drugom poluvremenu u kojem je Hrvatska djelovala moćno. Izabranici Slavka Goluže u jednom trenutku vodili su i s 15 golova (31:16), ali su se na kraju malo opustili dopustivši južnokorejskim rukometašima da zabiju pet golova u nizu.

Bez obzira na rezultat, to nije bila laka pobjeda, a mi smo dokazali da dobrom obranom i s puno trke svih 60 minuta možemo raditi čuda, kazao je hrvatski izbornik Slavko Goluža.

Vidjeli ste da smo bili u stanju trčati punom snagom cijelu utakmicu, a ovakav pristup kao što je bio protiv Korejaca od igrača ću zahtijevati u svakoj utakmici. Sve ono što smo pripremili za Korejce, na utakmici smo proveli u djelo, a ključ je bila naša trkačka sposobnost jer se rijetko događa da netko nadtrči Korejce, dodao je Goluža, naglasivši da nema euforije.

Najučinkovitiji je bio Ivan Čupić s osam pogodaka od kojih su tri bila sa sedam metara, a Domagoj Duvnjak koji je zabio pet golova imao je stopostotni učinak. Po četiri pogotka postigli su Blaženko Lacković i Manuel Štrlek. Mirko Alilović upisao je 12 obrana, a Venio Losert četiri.

Ušli smo sa 100 posto u utakmicu i otpočetka je Hrvatska igrala sljedeću utakmicu protiv Srbije koja je na rasporedu u utorak, 31. srpnja u 17,15 sati. Mislim da je ovo najbolji mogući pristup i najbolji mogući ulazak u olimpijski turnir. Dobili smo ih s deset razlike, ali Korejce ne treba podcijeniti, oni će sigurno oduzeti bodove nekoj od reprezentacija iz naše skupine koja je užasno jaka. Srbija je sljedeća i treba to shvatiti kao svaku drugu utakmicu, moramo igrati pametno, izjavio je Blaženko Lacković, dok je vratar Mirko Alilović hvalio igru u obrani.

S ovako dobro odigranom obranom nije teško skupiti toliki broj obrana. Mislim da bolje od ovoga ne može. Bez lažne skromnosti, mogli smo ih dobiti s dvadesetak razlike. Sada se treba koncetrirati na Srbiju, a to će biti potpuno drugačija utakmica.

Hrvatska igra sljedeću utakmicu protiv Srbije u utorak 31. srpnja u 17.15.

HRVATSKA - JUŽNA KOREJA 31:21 (14:8)

Hrvatska: Losert, Balić 1, Duvnjak 5, Lacković 4, Kopljar 1, Vori 3, Gojun 2, Horvat, Vuković 1 , Buntić, Alilović, Štrlek 4, Čupić 8, Ninčević 2
Trener: Slavko Goluža

Južna Koreja: Lee, Jeong YK 5, Park K 2, Jung S 3, Park J 2, Lim, Park C, Lee JW 2, Yu D 3, Jeong H 1, Paek WC, Ko K, Eom H 2, Yoon KS 1,
Trener: Suk Ja Choi

Sedmerci: Hrvatska 3/4, Južna Koreja 1/1