Mingjuan podigla 205 kg za zlato

Kineskinja Wang Mingjuan osvojila je zlatnu medalju u dizanju utega u kategoriji do 48 kg na OI u Londonu, podigavši ukupno 205 kilograma.

Srebro je pripalo Japanki Hiromi Miyake (197 kg), a broncu je osvojila Ryang Chun Hwa iz Sjeverne Koreje (192 kg).

Manzes zlatna u judu

Brazilka Sarah Menezes u kategoriji do 48 kg i Rus Arsen Galstjan u kategoriji do 60 kg osvojili su naslove olimpijskih pobjednika u judu.

Menezes je u finalu najlakše ženske kategorije svladala braniteljicu naslova iz Pekinga otprije četiri godine, Rumunjku Alinu Dumitru kojoj je tako pripala srebrna medalja, dok su brončana odličja osvojile Belgijanka Charline Van Snick i Mađarica Eva Csernoviczki. Prva favoritkinja natjecanja, Japanka Tomoko Fukumi izgubila je u polufinalu od Dumitru, a potom i u borbi za broncu od Csernoviczki.

Rođeni Armenac Arsen Galstjan (23) do najvećeg uspjeha u karijeri stigao je svladavši u finalu dvostrukog svjetskog viceprvaka Hiroakija Hiraoku, koji je tako stigao do trećeg srebra na velikim natjecanjima. Brončane medalje osvojili su Brazilac Felipe Kitadai i Uzbekistanac Rišod Sobirov, inače dvostruki uzastopni svjetski prvak koji je i prije četiri godine u Pekingu osvojio broncu.

Jin Jong-oh osvojio zlato u zračnom pištolju

U disciplini zračni pištolj 10m zlatnu medalju osvojio je 32-godišnji Južnokoreanac Jin Jong-oh sa 688.2 pogođena kruga. To mu je četvrta olimpijska medalja u karijeri, na OI 2008. bio je zlatni u disciplini 50m pištolj, te srebrni u zračnom pištolju na 10m, a na OI 2004. osvojio je srebro u 50m pištolj.

Srebro je pripalo Talijanu Luci Tesconiju (685.8), a broncu je osvojio Srbin Andrija Zlatić (685.2).

Talijanima zlato u streličarstvu

Talijanska muška streličarska reprezentacija osvojila je zlatnu medalju, srebro su sovojili Amerikanci, dok su veliki favoriti za naslov, reprezentativci Južne Koreje osvojili broncu.

Talijani su u finalu svladali Amerikance sa 219:218, dok su u dvoboju za broncu Korejci bili bolji od Meksikanaca sa 224:219.

Veliko iznenađenje dogodilo se u polufinalu u kojem su Amerikanci bili uspješniji od Korejaca sa 224:219. Posljednji put Južna Koreja nije osvojila momčadsko zlato u streličarstvu bilo je u Atlanti 1996. Tada su osvojili srebro iza domaćina Amerikanaca.