Rukometašice izgubile od Brazilki

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija porazom 23:24 (10:9) od Brazila u 1. kolu započela je natjecanje u skupini A na olimpijskom turniru u Londonu.

Odabranice trenera Vladimira Canjuge olako su propustile početno vodstvo od 2:0, pa su Brazilke sredinom prvog poluvremena povele sa 7:4. Uslijedilo je najboljih 10 minuta naše reprezentacije koja je serijom 6:1 u 28. minuti povela sa 10:8.

Činilo se da će u drugom dijelu Hrvatska uspjeti slomiti uporne Brazilke, ali stao je šut naše najefiikasnije igračice u prvom poluvremenu Kristine Franić, a Andrea Penezić tek je u 41. minuti postigla svoj prvi od dva gola na utakmici. S druge strane, brazilska vratarica Masson zaključala je vrata, te je sa 14 obrana, uz Nascimento i Amorim koje su postigle po pet golova, bila najzaslužnija za pobjedu svoje ekipe.

Utakmica je odlučena brazilskom serijom od 4:0 od 48. do 54. minute kojom su zaostatzak od 18:19 pretvorile u vodstvo 22:19 koje su uspjele začuvati do kraja.

Najefikasnije u našoj reprezentaciji bile su Dijana Jovetić sa šest i Maja Zebić s pet golova. U 2. kolu naše će rukometašice igrati protiv Angole u ponedjeljak s početkom u 10.30 sati.

HRVATSKA - BRAZIL 23:24 (10:9)

HRVATSKA: Grubišić, Jelčić; Tatari 3, Jovetić 6, Šerić, Gaće 1, Pušić-Koroljević, Horvat, Franić 4, Penezić 2, Lovrić, Zebić 5 (1), Milanović-Litre 2, Bašić

BRAZIL: Masson, Pessoa; Diniz, Nascimento 5 (2), Rocha 1, Piedade 2, Silva 3, Rodrigues 2, Quintino, Pinheiro, Amorim 5, Cararo, Moura 2, Cavaleiro 4

SEDMERCI: Hrvatska 3 (1), Brazil 2 (2)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Brazil 12 minuta