Hajduku samo bod u Puli

Nogometaši Slaven Belupa pobijedili su u 1. kolu prve nogometne lige Cibaliju sa 3:0. Farmaceuti su odlično odigrali cijelu utakmicu, a jedan od najboljih igrača Slavena zasigurno je bio i Nikola Rak.

Slaven je dominirao terenom u prvom poluvremenu što se i pokazalo ključnim u 13. minuti kada Rak udarcem iz kuta loptu šalje u šesnaest metara, a Igor Bubnjić odlično reagirao i glavom šalje loptu u gol za vodstvo gostiju od 1:0. Gosti su se zatim malo opustili pa je Cibalia dobila i svoju prvu priliku da puca prema golu u 18. minuti, ali lopta nije ušla.

Drugo poluvrijeme je bilo u znaku mladoga Raka koji je u 64. minuti uz pomoć odlične lopte Davora Vugrinca uspio zaobići golmana i povećati vodstvo Slavena na 2:0. No tu nije bio kraj! U 87. minuti Rak je glavom zabio svoj drugi gol na utakmici i peti gol u zadnja tri dana.

U Zadru bez pogodaka

Zadar je na domaćem terenu odigrao 0:0 s Osijekom. Gledatelji i nisu moglu uživati u nekoj zanimljivoj utakmici. Uglavnom je svaka momčad više čuvala svoja vrata, nego što su napadala suparnička.

Bez pogodaka u Puli

Istra i Hajduk također su odigrali bez pogodaka. Istra je cijelu utakmicu bila bolja od Hajduka, a pogotovo u drugom poluvremenu kad je pritisnula Hajduk, a gol je bio u zraku. Ipak Istra nije uspjela iskoristiti taj pritisak tako da su obe momčadi otišli kući s jednim bodom.