Pobjeda Lokomotive na otvaranju sezone

Počela je 22. sezona hrvatskog nogometnog prvenstva u kojem dvostruku krunu brani zagrebački Dinamo. Nakon tri sezone kada je u elitnom razredu hrvatskog nogometa igralo 16 klubova, ove sezone liga se sastoji od 12 klubova.

Novu sezonu otvorili su na stadionu u Kranjčevićevoj nogometaši Zagreba i Lokomotiva, a u zagrebačkom derbiju uspješniji su Lokosi s 2:0. Momčad s Kajzerice povela je u 26. minuti pogotkom Karla Bručića, a pitanje pobjednika riješio je Ivan Boras u 60. minuti za konačnih 2:0.

U drugoj današnjoj utakmici Split je u Parku mladeži s također 2:0 bio bolji od ove sezone pojačane Rijeke. Splitovci su poveli u 16. minuti pogotkom Aljoše Vojnovića, a konačnih 2:0 postavio je Ivan Baraban u 57. minuti.

Dinamo otvara s Interom, a Hajduk kod Istre

Prvo kolo nastavlja se u subotu na Maksimiru kada će Dinamo otvoriti novu sezonu dvobojem protiv zaprešićkog Intera.

Ostala tri susreta igrat će se u nedjelju. Hajduk će domaću premijeru imati na gostovanju kod pulske Istre 1961, vinkovačka Cibalia bit će domaćin koprivničkom Slaven Belupu, a u zadarskim Stanovima sastaju se Zadar i Osijek.