Slaven Belupo uvjerljivo do pobjede

Slaven Belupo pobijedio je u drugom pretkolu Europske lige sjevernoirski Portadown sa fantastičnih 6:0. Farmaceuti su odredili tempo utakmice od samog početka. U prvoj minuti susreta prvi gol zabio je igrač Portadowna Garry Breen koji je loše reagirao kod ubačaja Alena Marasa i stjerao loptu u gol.

U 14. minuti Koprivničani su povisili vodstvo na 2:0 golom Tomislava Bušića, koji je u 33. minuti zabio i svoj drugi gol i povisio vodstvo Slavena na 3:0. Slaven je do kraja poluvremena dominirao na terenu te mirne glave otišao u svlačionicu.

U drugom poluvremenu Slaven je nastavio s odličnom igrom. U 56. minuti Nikola Rak, koji je iz NK Lučkog došao u Slaven Belupo, zabio je za 4:0 te tako započeo svoj hat-trick. Drugi gol je zabio u 72. minuti, a zadnji i odlučujući zabio je u 80. minuti.

Osijek poražen na domaćem terenu

Osijek je na domaćem terenu izgubio od švedskog Kalmara sa 3:1. Domaćini su odlično je započeli utakmicu te poveli u petoj minuti golom Miličevića, ali u 34. minuti izjednačio je Mendes.

Rezultat od 1:1 zadržao se do kraja prvog poluvremena, a u 63. minuti Osijek je zadobio težak udarac kad je Lešković dobio drugi žuti, a s tim i crveni te je morao napustiti teren. Nakon takvog udarca momčad Osijeka se nije uspjela vratiti u igru te je u 66. minuti Dauda zabio za 2:1 u korist Kalmara. Konačan udarac Osječanima zadao je Gutu koji je u 68. minuti zabio i odlučujući treći zgoditak za pobjedu Šveđana