Čilić nastavlja s pobjedama

Samo dva dana nakon povijesnog osvajanja Umaga, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nastavio je pobjednički niz i na ATP turniru u Hamburgu, koji se igra za nagradni fnd od 900.000 eura, a na kojem je postavljen za četvrtog nositelja.

Čilić je na otvaranju turnira svladao Talijana Flavija Cipollu sa 6:3 i 6:4 nakon sat i pol igre.

Čilić je u oba seta gubio svoj servis, ali je to nadoknadio izvrsnom igrom na protivnički servis, oduzevši u svakom setu po dva servisa Cipolli. Hrvatski tenisač ostao je tako neporažen i u trećem njihovom međusobnom susretu.

Za ulazak u četvrtfinale Čilić će igrati protiv argentinskog kvalifikanta Federica Delbonisa. Bit će to njihov prvi međusobni dvoboj.

Dodig ispao u 1. kolu

Ivan Dodig zapeo je na prvoj zapreci na ATP turniru u Gstaadu u Švicarskoj, koji se igra za nagradni fond od 358.425 eura. U dvoboju prvog kola Dodig je izgubio od Poljaka Lukasza Kubota s 3:6, 6:3 i 6:4.

Dodig je vrlo dobro počeo dvoboj. Unatoč tome što je izgubio svoj servis, Dodig je s dva breaka uspio dobiti prvi set sa 6:3.

No, u drugom setu kontrolu je preuzeo poljski tenisač. Kubot je osvojio 75 posto poena na prvi servis i pet je puta oduzeo servis Dodigu koji je napravio pet dvostrukih pogrešaka. Poljak je osvojio 87 od ukupno 165 poena, a naš tenisač 78.

To je bio njihov drugi međusobni ogled i druga pobjeda poljskog tenisača nakon dva sata i 11 minuta igre.