Marin Čilić osvojio Umag

Hrvatski tenisač Marin Čilić osvojio je ATP turnir u Umagu pobjedivši Marcela Granollersa sa 6:4, 6:1 za sat i 31 minutu.

Čilić je tako postao prvi hrvatski tenisač koji je osvojio oba hrvatska turnira. Ujedno, Čilić je postao tek drugi hrvatski igrač koji je osvojio ATP turnir u Umagu, dosada je to uspjelo samo Goranu Prpiću 1990. godine.

U prvom setu Čilić nije dobro počeo pa je Španjolac došao do vodstva od 4:2, ali onda je Marin pustio ruku i dobio devet gemova u nizu. U drugi set je Marin ušao puno odlučnije i poveo sa 5:0. Na kraju je Marin kod rezultata 5:1 propustio priliku da završi meč, a čak je i izgubio servis. Ipak Marin je u tom trenutku opet pokazao svoju klasu i oduzeo Španjolcu njegov servis i tako  dovršio meč i osvojio turnir.

Čiliću je ovo bilo treće finale ove godine, izgubio je u Muenchenu, a slavio je u Queen's Clubu i Umagu. Također, ovo mu je osmi osvojeni turnir u karijeri, i prvi na zemljanoj podlozi.