Juniori osvojili srebro

Hrvatska muška juniorska rukometna reprezentacija (U-20) osvojila je srebrno odličje na Europskom prvenstvu u Turskoj. Hrvatski juniori su u današnjem finalu poraženi od Španjolske sa 21:34 (10:13).

Bio je ovo drugi dvoboj Hrvatske i Španjolske na ovom prvenstvu, u posljednjem susretu drugog kruga Hrvati su svladali Španjolce, ali u finalu je uspješnija bila Španjolska.

Unatoč porazu u finalu ovo je veliki uspjeh generacije koja se prije dvije godine okitila naslovom europskog kadetskog prvaka u Crnoj Gori.

Razočaran sam prije svega pristupom u finalu, nismo smjeli ovako završiti. Raduje me jedino što smo osvojili srebro, ali sve drugo je bilo više nego očajno. Napad je štekao, kontrirali su nas, lagano su dolazili do pozicije za šut, rekao je izbornik Silvio Ivandija.

HRVATSKA U21– ŠPANJOLSKA U21 21:34 (10:13)

ANKARA - Dvorana Ankara Spor Salon. Gledatelja 1.000.

Suci: Stenrand i Birch (Danska).

HRVATSKA: F. Ivić (8+1), Prezelj (1+0); Tokić 2/2, Bačić 2/4, Buvinić 2/3, Š. Ivić
3/7, Kaleb (1/1), Obranović 4/7, Smojver, Horvat 0/4, Sršen, Pavlović 4/6 (3/4),
Vranković 1/1, Čorić 1/3, Šušnja, Mandalinić 1/4.
izbornik: Silvio Ivandija

ŠPANJOLSKA: Argüillas (4+0), Barbero (7+0); Porras Perez, Plaza 4/5, Kramarz