Osijek lako u drugo pretkolo

Nogometaši Osijeka bez većih su problema izborili plasman u drugo pretkolo Europske lige. Nakon što su prvom susretu protiv Santa Colome slavili u Andori s 1:0, u uzvratu su bili još uvjerljiviji pobijedivši s 3:1.

Mrežu momčadi iz Andore načeo je Zoran Kvržić u 28. minuti, a otpor gostiju slomljen je u drugom dijelu. Prvo je u 56. minuti Antonio Perošević povećao na 2:0, a treći pogodak Osječana djelo je Vedrana Jugovića u 70. minuti. Poraz Santa Colome uspio je ublažiti Samir Bousenine u 81. minuti.

Osijek je tako izborio drugo pretkolo u kojem ga već za tjedan dana očekuje švedski Kalmar, koji je s također ukupnih 4:1 bio bolji od sjevernoirskog Cliftonvillea.

Prvi susret na rasporedu je 19. srpnja u Gradskom vrtu, a uzvrat je tjedan dana poslije u Švedskoj.

U drugom pretkolu u natjecanja u Europskoj ligi priključit će se i preostala dva hrvatska predstavnika. Hajduk dočekuje latvijski Skonto iz Rige, a koprivnički Slaven Belupo domaćin je sjevernoirskom Portadownu.