Rolland slavio u 11. etapi

Francuski biciklist Pierre Rolland (Europcar) pobjednik je 11. etape Tour de Francea, koja se u dužini od 148 kilometara vozila od Albertvillea do La Toussuire - Les Sybellesa.

Bila je to prva alpska etapa s četiri teška uspona, dva uspona najviše kategorije te usponima prve i druge kategorije, a završila je s 18 km dugim usponom prve kategorije.

Hrvatski biciklist Robert Kišerlovski (Astana) propustio je veliku priliku da napravi najbolji rezultat jednog hrvatskog bicikliste na Touru i prestigne Vladimira Miholjevića, koji je jednu etapu najprestižnije utrke na svijetu završio kao 11. Kišerlovski je dugo je bio među vodećom četvoricom, činilo se da može i do postolja, a snagu je izgubio desetak kilometara prije cilja te je na kraju osvojio 18. mjesto s 3:53 minute zaostatka.

Drugo mjesto osvojio je još jedan domaći vozač Thibaut Pinot, koji je zaostao 55 sekundi, kao i trećeplasirani Britanac Chris Froome.

U ukupnom poretku i dalje vodi Britanac Bradley Wiggins (Sky), koji je povećao prednost ispred najbližih pratitelja. Na drugo mjesto probio se njegov sunarodnjak i klupski suvozač Froome, koji zaostaje 2:05 minuta. Talijan Vincenzo Nibali napredovao je na treće mjesto (+2:23).

Branitelj naslova Australac Cadel Evans pao je na četvrto mjesto sa zaostatkom od 3:19 minuta, a Kišerlovski je napredovao za osam mjesta i trenutačno je 25. sa zaostatkom od 28:43 minute.