Pavić nadigrao Ferrera

Hrvatski tenisač Mate Pavić senzacionalno je pobijedio bivšeg prvog tenisača svijeta i pobjednika Umaga iz 2010. godine, Španjolca Juana Carlosa Ferrera s 6:2, 6:2 u 1. kolu ATP turnira u Umagu.

Splićanin Pavić (18) je dobio pozivnicu organizatora za umaški turnir, a odužio se velikom pobjedom na Ferrerom, šestim nositeljem i pobjednikom Umaga iz 2010. Pavić je iskoristio loš dan Ferrera, nije nijednom izgubio svoj početni udarac, a od šest ponuđenih prilika na Španjolčev servis iskoristio je čak četiri. Najveći hrvatski teniski talent prije mjesec dana je u Rosmalenu došao do svoje prve ATP pobjede u karijeri, svladavši Nizozemca Robina Haasea, tada 40. tenisača svijeta, a u Umagu je 190 centimetara visoki ljevoruki Splićanin došao do druge pobjede. U drugom kolu Pavić ide na Rusa Andreja Kuznjecova.

Veić i Dodig izgubili

Drugi hrvatski predstavnik Antonio Veić poražen je u dvoboju 1. kola od slovenskog tenisača Blaža Kavčiča s 2:6, 2:6 za sat i 15 minuta igre.

Veić se nije uspio suprostaviti najboljem slovenskom tenisaču, koji zauzima 71. mjesto na ATP ljestvici, a Lošinjanin je na terenu primao i medicinsku pomoć zbog ozljede noge. Veić je ukupno izgubio čak pet svojih servis gemova, a samo je jednom uspio slomiti servis Slovenca. Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i prva pobjeda Kavčiča.

Još jedan hrvatski tenisač završio je svoj nastup u Umagu. Ivan Dodig se oprostio porazom protiv petog nositelja i 38. tenisača svijeta Argentinca Carlosa Berlocqa s 4:6, 0:6 za sat i 24 minute igre.

Argentinac je nadigrao Međugorca, pogotovu u drugom setu, a bio je to njihov prvi međusobni sraz.

Naš najbolji igrač Marin Čilić je kao drugi nositelj slobodan u prvom kolu.