Mladi nogometaši izborili SP

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina pobijedila je Srbiju s 3:0 u susretu posljednjeg, trećeg kola skupine B Europskog prvenstva u Estoniji.

Mladi hrvatski nogometaši tako su ostvarili plasman na Svjetsko prvenstvo za igrače do 20 godina koje će se sljedeće godine održati u Turskoj.

Mladi nogometaši su protiv mladih Srba prikazali najbolju igru na prvenstvu, a već u drugoj minuti Domagoj Pavličić postigao je vodeći pogodak. U drugom dijelu istaknuo se vezni igrač Mihael Pongračić s dva pogotka, u 49. i 57. minuti.

Hrvatskoj pobjeda protiv Srbije ipak nije bila dovoljna za plasman u polufinale EP-a, jer je u drugoj utakmici Engleska slavila protiv Francuske s 2:1 te će te dvije reprezentacije u polufinale. Izabranicima Dinka Jeličića je za prolazak dalje bila potrebna pobjeda protiv Srbije i slavlje Francuza nad Englezima.

Francuzi će u polufinalu igrati protiv Španjolaca, a Englezi protiv Grka.