Predstavljat će nas 108 sportaša i sportašica

Vijeće Hrvatskog olimpijskog odbora odredilo je da će našu zemlju na OI u Londonu predstavljati 64 športaša i 44 športašice koji će se natjecati u 18 športova te 94 službene osobe pa će ukupno naše izaslanstvo na Igrama XXX., koje će održati od 27. srpnja do 12. kolovoza brojati 204 osobe.

Najbrojniji je rukomet sa 30 športaša i 14 pratećih osoba, jer će naša zemlja na olimpijskim igrama prvi put nastupiti s muškom i ženskom reprezentacijom, slijedi jedrenje sa 12 športaša i 13 pratećih osoba, pa vaterpolo sa 20 i ženska košarkaška reprezentacija sa ukupno 18 osoba.

Hrvatsko izaslanstvo na OI u Londonu po športovima:

ATLETIKA - (9 športaša i 6 službenih osoba = 15 osoba)
BICIKLIZAM - (2 športaša i 2 službenih osoba = 4 osobe)
DALJINSKO PLIVANJE - (1 športaš i 1 službena osoba = 2 osobe)
GIMNASTIKA - (2 športaša i 2 službene osobe = 4 osobe)
HRVANJE - (2 športaša i 1 službena osoba = 3 osobe)
JEDRENJE - (12 športaša i 13 službenih osoba = 25 osoba)
JUDO - (2 športaša i 2 službene osobe = 4 osobe)
KAJAK - (1 športaš i 1 službena osoba = 2 osobe)
MAČEVANJE - (1 športaš i 1 službena osoba = 2 osobe)
KOŠARKA - (12 športašica i 6 službenih osoba = 18 osoba)
PLIVANJE - (3 športaša i 1 službena osoba = 4 osobe)
RUKOMET - M (15 športaša i 8 službenih osoba = 23 osobe)
RUKOMET - Ž (15 športašica i 6 službenih osoba = 21 osoba)
STOLNI TENIS - (4 športaša i 2 službene osobe = 6 osoba)
STRELJAŠTVO - (5 športaša i 3 službene osobe = 8 osoba)
TAEKWONDO - (2 športašice i 2 službene osobe = 4 osobe)
TENIS - (4 športaša i 3 službene osobe = 7 osoba)
VATERPOLO - (13 športaša i 7 službenih osoba = 20 osoba)
VESLANJE - (5 športaša i 4 službene osobe = 9 osoba)
MISIJA I MEDICINSKO OSOBLJE - (23 službene osobe)

Sve hrvatske športašice i športaši koji su izborili pravo nastupa na Olimpijskim igrama u Londonu:

ATLETIKA - 9

1. Blanka VLAŠIĆ, skok u vis
2. Sandra PERKOVIĆ, disk
3. Lisa Christina STUBLIĆ, maraton
4. Nikolina HORVAT, 400m prepone
5. Martin MARIĆ, disk
6. Nedžad MULABEGOVIĆ, kugla
7. Roland Robert VARGA, disk
8. Andras HAKLITS, kladivo
9. Ivan HORVAT, motka

BICIKLIZAM - 2

1. Robert KIŠERLOVSKI, cestovna trka
2. Radoslav ROGINA, cestovna trka

DALJINSKO PLIVANJE 1

1. Karla ŠITIĆ, 10km maraton

GIMNASTIKA - 2

1. Tina ERCEG, individual
2. Filip UDE, individual

HRVANJE - 2

1. Neven ŽUGAJ, do 74 kg (gr.-rim. stil)
2. Nenad ŽUGAJ, do 84 kg (gr.-rim. stil)

JEDRENJE - 12

1. Tina MIHELIĆ, Laser Radial
2. Enia NINČEVIĆ, 470
3. Romana ŽUPAN, 470
4. Petar CUPAĆ, 49er
5. Pavle KOSTOV, 49er
6. Šime FANTELA, 470
7. Igor MARENIĆ, 470
8. Ivan KLJAKOVIĆ-GAŠPIĆ, Finn
9. Luka MRATOVIĆ, daska RS:X
10. Marin LOVROVIĆ, Star
11. Dan LOVROVIĆ, Star
12. Tonći STIPANOVIĆ, Laser

JUDO - 2

1. Marijana MIŠKOVIĆ, do 63 kg
2. Tomislav MARIJANOVIĆ, do 81 kg

KAJAK - 1

1. Dinko MULIĆ, K1 (slalom)

MAČEVANJE - 1

1. Bojan JOVANOVIĆ, floret

KOŠARKA - 12

1. Sandra MANDIR. 2. Anđa JELAVIĆ, 3. Antonija MIŠURA, 4. Lisa Ann KARČIĆ, 5. Emanuela SALOPEK, 6. Marija VRSALJKO, 7. Iva CIGLAR, 8. Ana LELAS, 9. Iva SLIŠKOVIĆ, 10. Mirna MAZIĆ, 11. Luca IVANKOVIĆ, 12. Jelena IVEZIĆ.

PLIVANJE - 3

1. Sanja JOVANOVIĆ, 100m leđno
2. Kim Daniela PAVLIN,
3. Mario TODOROVIĆ, 50m slobodno

RUKOMET - M - 15

1. Mirko ALILOVIĆ, 2. Venio LOSERT, 3. Manuel ŠTRLEK, 4. Ivan NINČEVIĆ, 5. Ivan ĆUPIĆ, 6. Zlatko HORVAT, 7. Igor VORI, 8. Drago VUKOVIĆ, 9. Blaženko LACKOVIĆ, 10. Ivano BALIĆ, 11. Domagoj DUVNJAK, 12. Marko KOPLJAR, 13. Denis BUNTIĆ, 14. Jakov GOJUN, 15. Damir BIČANIĆ.

RUKOMET - Ž - 15

1. Jelena GRUBIŠIĆ, 2. Miranda TATARI, 3. Dijana JOVETIĆ, 4. Andrea ŠERIĆ, 5. Anita GAĆE, 6. Nikica PUŠIĆ KOROLJEVIĆ,
7. Lidija HORVAT, 8. Kristina FRANIĆ, 9. Andrea PENEZIĆ, 10. Ivana LOVRIĆ, 11. Ivana JELČIĆ, 12. Maja ZEBIĆ, 13. Vesna MILANOVIĆ LITRE, 14. Sonja BAŠIĆ, 15. Aida ARSLANAGIĆ.

STOLNI TENIS - 4

1. Cornelia MOLNAR
2. Zoran PRIMORAC
3. Yuan TIAN
4. Andrej GAĆINA

STRELJAŠTVO - 5

1. Snježana PEJČIĆ, 10m zračna puška, 50m puška 3 pozicije
2. Giovanni CERNOGORAZ, Leteće mete trap
3. Bojan ĐURKOVIĆ, 50m puška 3 pozicije, 50m puška prone, 10m zračna puška
4. Anton GLASNOVIĆ, Leteće mete trap i parni trap
5. Petar GORŠA, 10m zračna puška

TAEKWONDO - 2

1. Ana ZANINOVIĆ, do 57 kg
2. Lucija ZANINOVIĆ, do 49 kg

TENIS - 4

1. Petra MARTIĆ
2. Marin ĆILIĆ
3. Ivo KARLOVIĆ
4. Ivan DODIG

VATERPOLO - 13

1. Josip PAVIĆ, 2. Damir BURIĆ, 3. Miho BOŠKOVIĆ, 4. Nikša DOBUD, 5. Maro JOKOVIĆ, 6. Petar MUSLIM, 7. Ivan BULJUBAŠIĆ, 8. Andro BUŠLJE, 9. Sandro SUKNO, 10. Samir BARAĆ, 11. Igor HINIĆ, 12. Paulo OBRADOVIĆ, 13. Frano VIĆAN.

VESLANJE - 5

1. Damir MARTIN, četverac na pariće
2. Martin SINKOVIĆ, četverac na pariće
3. Valent SINKOVIĆ, četverac na pariće
4. David ŠAIN, četverac na pariće
5. Mario VEKIĆ, samac