Mihelić peta na EP-u

Hrvatska jedriličarka Tina Mihelić osvojila je peto mjesto na Europskom prvenstvu u klasi Laser radial, koje se održalo u Hourtinu u Francuskoj.

Imala sam tehničkih poteškoća u pretposljednjem plovu prvenstva. Nisam uspjela startati na vrijeme i tu sam ušla 19. u cilj. Da nije bilo toga vjerojatno bi imala medalju, zaostala sam 15 bodova za broncom. Peto mjesto je dobar rezultat, ali nadam se još boljem plasmanu na Olimpijskim igrama. Naravno, ovisit će i o uvjetima i sreći, ali nadam da ću biti među curama koje će jedriti za medalje, izjavila je Tina Mihelić.

Za Tinu Mihelić bila je to ujedno posljednja pripremna regata uoči nastupa na Olimpijskim igrama u Londonu.

U muškoj konkurenciji, odnosno u Laseru, Daniel Mihelić osvojio je osmo mjesto, Milan Vujasinović bio je 16., a Filip Jurišić je osvojio 18. mjesto. Najbolji hrvatski laseraš Tonči Stipanović odlučio je pripreme odraditi na poprištu Olimpijskih igara, u Weymouthu, tako da nije nastupio na EP-u.