Lisicki izbacila Šarapovu, Federer se mučio

Na ženskom turniru u Wimbledonu Sabine Lisicki izbacila je u osmini finala prvu nositeljicu Mariju Šarapovu, dok je braniteljica naslova Petra Kvitova u tri seta svladala Francescu Schiavone. Djevojke su danas odradile cijeli program osmine finala, dok su kod muškaraca završena samo tri meča.

Kvitova se vratila nakon seta i breaka zaostatka  te je sa 4:6, 7:5 i 6:1 nadvisila Talijanku Schiavone u meču isprekidanom kišom. Talijanka je bila nezadovoljna zbog neodlučnosti sutkinje oko prekida ili nastavka meča u kišnim prekidima. Trebala je reći 'da ili ne', a ne ovako. Naravno, to nije opravdanje za neuspjeh, rekla je.

Marija Šarapova završila je svoj put na Wimbledonu porazom 6:4, 6:3 od  15. nositeljice Lisicki. Oprostila se i 21. nositeljica Roberta Vinci, koju je sa 6:2, 6:2 izbacila Tamira Paszek.

Kod muškaraca Roger Federer zaboravio je na ozljedu leđa i sa 7:6, 6:1, 4:6 i 6:3 nadvisio je Belgijanca Xaviera Malissea. Šesterostruki pobjednik u All-England Clubu napustio je prvi put teren nakon sedmoga gema prvog seta, otišavši na terapiju, a vratio se nakon osam minuta. Potom je izgubio servis, no odmah ga je i vratio, te je zatim u tie-breaku dobio prvi set s uvjerljivih 7-1.

U trećem setu Malisse je iskoristio vidljivo smanjenu pokretljivost trećeg nositelja, koji je tijekom meča primio još nekoliko kratkih tretmana. Početkom četvrte dionice još jednom je ispustio svoj početni udarac, ali nakon toga Malisseova igra jednostavno se raspala i 16-erostruki osvajač Grand Slamova upisao je tešku pobjedu.

Osim Federera, četvrtfinale su danas izborili Novak Đoković, koji je sa 6:3, 6:1 i 6:3 svladao sunarodnjaka Viktora Troickog, te Mihail Južni, koji je sa 6:3, 5:7, 6:4, 6:7 i 7:5 nadvisio Istomina.