Dva srebra i bronca za kanuiste

Posljednjeg dana Svjetskog prvenstva u spustu na divljim vodama, koje se održava u La Pagneu u Francuskoj, Igor Gojić osvojio je srebro, a Emil Milihram broncu u sprinterskoj utrci kanua jednosjeda.

Europski prvak postao je Francuz Guillaume Alzinger, koji je slavio sa 67 stotinki prednosti ispred Gojića, a Milihram je zaostao 76 stotinki. Treći hrvatski predstavnik Tomislav Lepan osvojio je 11. mjesto s 4,50 sekundi slabijim vremenom od Alzingera.

Hrvatski kanuisti završili su nastup u Francuskoj osvajanjem srebrne medalje u ekipnom sprintu. Milihram, Gojić i Lepan izvrsnom su drugom vožnjom nadmašili reprezentativce Češke i osvojili srebrnu medalju. Za prvoplasiranim kanuistima Francuske zaostali su 2,93 sekunde.

Hrvatska je tako u La Plagneu osvojili dvije zlatne, dvije srebrne i brončanu medalju.