Mulabegović tek 11.

Hrvatski atletičar Nedžad Mulabegović osvojio je tek 11. mjesto u finalu bacanja kugle na Europskom prvenstvu, koje se održava u Helsinkiju.

Mulabegović je u prvom pokušaju bacio kuglu na 19,26 metara, a to mu je na kraju bio i najbolji hitac. U drugoj seriji hitac mu nije bio ispravan, a u trećoj je bacio tek na 19,09 m. Mulabegović je tako završio natjecanje nakon samo tri serije. Za nastavak natjecanja trebao je biti među najboljih osam, odnosno baciti kuglu barem 19,66 m.

Mulabegović je ove godine u SAD-u postavio svoj novi najbolji rezultat u karijeri s 20,66 m, ali u Helsinkiju je njegov najbolji hitac bio za čak 1,40 metara slabiji. Prije dva dana Mulabegović je u kvalifikacijama također ostvario bolji rezultat no u finalu, dobacivši kuglu do 19,79 m.

Zlatnu medalju osvojio je aktualni svjetski prvak Nijemac David Storl s najboljim rezultatom sezone od 21,58 m, čak 1,03 m više od drugoplasiranog Nizozemca Rutgera Smitha. Bronca je pripala Asmiru Kolašincu iz Srbije (20,36 m).

Mekhissi-Benabbad slavio na 3.000 metara sa zaprekom

Trećeg dana natjecanja podijeljeno je još 11 kompleta medalja. Naslovom europskih prvaka okitili su se i Čeh Pavel Maslak na 400 metara (45,24 sekunde), Rus Jurij Boržakovski na 800 m (1:48,61 minuta), Britanac Rhys Williams na 400 prepone (49,33), Francuz Mahiedine Mekhissi-Benabbad na 3.000 m zapreke (8:33,23) i Britanac Robbie Grabarz u skoku uvis (2,31 metar).

Kod atletičarki slavile su Šveđanka Moa Hjelmer na 400 m (51,13), Ruskinje Jelena Aržakova na 800 m (1:58,51) i Irina Davidova na 400 prepone (53,77), Ukrajinke Olha Saladuha u troskoku (14,99 m) i Vira Rebrik u koplju (66,86 m) te Njemica Nadine Kleinert u kugli (19,18 m).