Drugo zlato hrvatskih kanuista

Drugog dana Svjetskog prvenstva u spustu na divljim vodama, koje se održava u francuskom gradiću La Plagne, hrvatska reprezentacija osvojila je ekipni naslov svjetskih prvaka u kanuu jednosjedu.

Momčad u sastavu Emil Milihram, Tomislav Lepan i Igor Gojić uvjerljivo je osvojila prvo mjesto s 2,93 sekunde prednosti ispred drugoplasirane francuske ekipe (Yann Claudepierre, Stéphane Santamaria i Louison Tanet), a treće mjesto osvojili su Česi Ondrej Rolenc, Lukaš Novosad i Antonin Haleš (+10,46).

To je drugo zlatno odličje naših divljevodaša na ovom Svjetskom prvenstvu na kojem se jučer najsjajnijim odličjem i obranom naslova svjetskog prvaka u disciplini kanua jednosjeda (C-1) okitio 29-godišnji Varaždinac Emil Milihram.

Sljedeći nastup hrvatski reprezentativci imaju u subotu kada će nastupiti u kvalifikacijskim utrkama u sprintu.