Nadal uvjerljiv u prvom kolu

Španjolac Rafael Nadal bez većih je problema izborio nastup u drugom kolu trećeg ovogodišnjeg Grand Slam turnira Wimbledona. Nadal je u prvom kolu sa 7:6 (0), 6:2 i 6:3 slavio protiv Brazilca Thomaza Belluccija.

Uvjerljiv je bio i najveća domaća uzdanica i četvrti nositelj Andy Murray, koji je sa 6:1, 6:1 i 6:4 nadigrao Rusa Nikolaja Davidenka. Iznenađenje nije dopustio ni peti nositelj Francuz Jo-Wilfried Tsonga, koji je sa 6:3, 6:4, 6:4 bio bolji od bivšeg pobjednika Australca Lleytona Hewitta.

Prvo kolo bilo je kobno za Španjolca Feliciana Lopeza, Australca Bernarda Tomića i Južnoafrikanca Kevina Andersona.


Kvitova prošla prvu zapreku

Prošlogodišnja pobjednica i četvrta nositeljica Čehinja Petra Kvitova prošla je prvu zapreku u obranu naslova slavljem od 6:4 i 6:4 protiv Uzbekistanke Akgul Amanmuradove.

Druga nositeljica Bjeloruskinja Viktorija Azarenka nadigrala je Amerikanku Irinu Falconi sa 6:1 i 6:4. Uspješna je bila i bivša pobjednica Amerikanka Serena Williams koja je sa 6:2 i 6:4 bila bolja od Čehinje Barbore Zahlavove Strycove.

Već na samom početku turnira oprostile su se Čehinja Lucie Šafarova i Ruskinja Svetlana Kuznjecova.

Rezultati susreta 1. kola:

TENISAČI:
Nicolas Almagro (Špa/12) - Olivier Rochus (Bel) 6:7 (4), 3:6, 7:6 (4), 6:2, 6:4
Nicolas Mahut (Fra) - Paolo Lorenzi (Ita) 6:3, 5:7, 6:7 (3), 7:5, 6:2
Kenny De Schepper (Fra) - Matthias Bachinger (Njem) 6:4, 6:2, 6:2
Kei Nishikori (Jap/19) - Mihail Kukuškin (Kaz) 7:5, 6:3, 6:4
Florent Serra (Fra) - Andrej Kuznjecov (Rus) 3:6, 7:6 (3), 6:4, 4:6, 6:4
Go Soeda (Jap) - Igor Kunicin (Rus) 6:3, 6:2, 6:1
Juan Martin Del Potro (Arg/9) - Robin Haase (Niz) 6:4, 3:6, 7:6 (3), 7:5
MARIN ČILIĆ (HRV/16) - Cedrik-Marcel Stebe (Njem) 6:4, 3:6, 6:3, 6:2
Sam Querrey (SAD) - Vašek Pospišil (Kan) 7:5, 6:7 (5), 6:3, 6:4
Grigor Dimitrov (Bug) - Kevin Anderson (JAR/32) 7:5, 7:6 (3), 6:7 (4), 6:3
Marcos Baghdatis (Cip) - Albert Montanes (Špa) 6:2, 6:4, 6:4
Andy Murray (VB/4) - Nikolaj Davidenko (Rus) 6:1, 6:1, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Fra/5) - Lleyton Hewitt (Aus) 6:3, 6:4, 6:4
Guillermo Garcia-Lopez (Špa) - Edouard Roger-Vasselin (Fra) 6:7 (2), 6:3, 7:6 (4), 5:7, 10:8
Lukaš Lacko (Svk) - Adrian Ungur (Rum) 7:6 (4), 6:1, 6:3
David Goffin (Bel) - Bernard Tomić (Aus/20) 3:6, 6:3, 6:4, 6:4
Jesse Levine (SAD) - Karol Beck (Svk) 6:4, 6:7 (6), 6:3, 6:2
James Ward (VB) - Pablo Andujar (Špa) 4:6, 6:0, 3:6, 6:3, 6:3
Mardy Fish (SAD/10) - Ruben Ramirez Hidalgo (Špa) 7:6 (3), 7:5, 7:6 (1)
Jarkko Nieminen (Fin) - Feliciano Lopez (Špa/14) 7:6 (4), 3:6, 7:6 (5), 6:4
Brian Baker (SAD) - Rui Machado (Por) 7:6 (2), 6:4, 6:0
Benoit Paire (Fra) - Matthew Ebden (Aus) 6:1, 6:3, 6:7 (1), 6:3
Oleksandr Dolgopolov (Ukr/22) - Alex Bogomolov (Rus) 6:3, 6:4, 7:5
Philipp Kohlschreiber (Njem/27) - Tommy Haas (Njem) 3:6, 7:6 (8), 6:7 (5), 7:6 (1), 6:2
Malek Jaziri (Tun) - Jurgen Zopp (Est) 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 9:7
Lukaš Rosol (Češ) - IVAN DODIG (HRV) 6:4, 3:6, 7:6 (0), 7:5
Rafael Nadal (Špa/2) - Thomaz Bellucci (Bra) 7:6 (0), 6:2, 6:3

TENISAČICE:
Vera Zvonarjeva (Rus/12) - Mona Barthel (Njem) 2:6, 7:6 (3), 6:4
Christina McHale (SAD/28) - Johanna Konta (VB) 6:7 (4), 6:2, 10:8
Serena Williams (SAD/6) - Barbora Zahlavova Strycova (Češ) 6:2, 6:4
Melinda Czink (Mađ) - Johanna Larsson (Šve) 6:0, 6:2
Aleksandra Wozniak (Kan) - Vera Duševina (Rus) 6:2, 7:5
Jie Zheng (Kin/25) - Stephanie Dubois (Kan) 4:6, 6:4, 6:3
Kiki Bertens (Niz) - Lucie Šafarova (Češ/19) 6:3, 6:0
Jaroslava Švedova (Kaz) - Chanelle Scheepers (JAR) 7:6 (5), 7:6 (5)
Anne Keothavong (VB) - Laura Pous (Špa) 6:3, 6:3
Kristyna Pliškova (Češ) - Polona Hercog (Slo) 6:2, 6:2
Francesca Schiavone (Ita/24) - Laura Robson (VB) 2:6, 6:4, 6:4
Anastazija Pavljučenkova (Rus/31) - Sofia Arvidsson (Šve) 6:1, 6:2
Varvara Lepčenko (SAD) - Patricia Mayr (Aut) 6:2, 6:3
Elena Baltacha (VB) - Karin Knapp (Ita) 4:6, 6:4, 6:0
Petra Kvitova (Češ/4) - Akgul Amanmuradova (Uzb) 6:4, 6:4
Galina Voskobojeva (Kaz) - Greta Arn (Mađ) 6:4, 6:2
Yanina Wickmayer (Bel) - Svetlana Kuznjecova (Rus/32) 6:2, 6:3
Roberta Vinci (Ita/21) - Ashleigh Barty (Aus) 6:2, 6:4
Marina Eraković (NZ) - Urszula Radwanska (Polj) 6:4, 6:4
MIRJANA LUČIĆ (HRV) - Aleksandra Panova (Rus) 4:6, 6:3, 6:4
Marion Bartoli (Fra/9) - Casey Dellacqua (Aus) 6:2, 6:4
Anabel Medina Garrigues (Špa/26) - Simona Halep (Rum) 3:6, 6:1, 6:2
Jana Cepelova (Svk) - Kristina Mladenović (Fra) 6:3, 3:6, 6:1
Romina Oprandi (Švi) - Irina Begu (Rum) 7:6 (3), 6:4
Viktorija Azarenka (Bje/2) - Irina Falconi (SAD) 6:1, 6:4