Čilić i Lučić uspješni u 1. kolu

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić uspješno je započeo nastup na kolo trećem ovogodišnjem Grand Slam turniru Wimbledonu. U prvom kolu uspješna je bila i Mirjana Lučić, a svoj nastup završio je Ivan Dodig. Dvoboj Ive Karlovića i Izraelca Dudija Sele prekinut je zbog kiše.

Čilić ispustio set

Čilić, koji je postavljen za 16. nositelja, u prvom je kolu nadigrao Nijemca Cedrik-Marcela Stebea sa 6:4, 3:6, 6:3 i 6:2 nakon tri sata i tri minute igre. Čilić je ovom pobjedom prekinuo niz od dva uzastopna ispadanja u prvom kolu na najvećem svjetskom turniru.

U prvom setu Čilić je izgubio jedan svoj servis, ali je to nadoknadio s dva breaka. Iako je imao čak 76 posto prvog servisa, Čilić je u drugom setu čak dva puta gubio svoje servise te mu break nije bio dovoljan da povede s 2-0 u setovima. U trećem setu napokon je sačuvao svoj servis te je dobio set sa 6:3. U četvrtom setu Nijemac je poveo s 2:0, ali tada Međugorac osvaja šest uzastopnih gemova i dolazi do pobjede u njihovom prvom dvoboju.

Za ulazak u treće kolo Čilić će igrati protiv boljeg iz dvoboja Japanca Tatsume Itoa i Poljaka Lukasza Kubota.

Dodig ispao od Rosola

Nažalost, prvo kolo nije bilo sretno i za Dodiga, koji je sa 6:4, 3:6, 7:6 (0) i 7:5 izgubio od Čeha Lukaša Rosola.

U prvom setu Dodig je ispustio tri break lopte, a Rosol je iskoristio jedinu priliku za obrat i dobio prvi set sa 6:4. U drugom setu hrvatski tenisač uspio je slomiti servis Rosolu i sa 6:3 vratiti se u igru.

U trećem setu oba su tenisača čvrsto držali svoje servise pa je odluka pala u tie-breaku u kojem je s uvjerljivih 7:0 uspješniji bio češki tenisač. U četvrtom setu vodila se neizvjesna borba, ali u 11. gemu Rosol je uspio po drugi put oduzeti servis Dodigu i tu prednost zadržati do kraja za pobjedu nakon dva sata i 40 minuta igre.

Lučić preokrenula meč

Lučić je u prvom kolu Wimbledona slavila protiv Ruskinje Aleksandre Panove s 4:6, 6:3 i 6:4.

Lučić je loše otvorila susret. Ruskinja je dominirala u prvom setu te je stvorila čak šest prilika za obrat, a hrvatska tenisačica nijednom nije ugrozila servis Panovoj. U drugom setu Panova je ponovno prijetila, ali Lučić je uspjela spasiti pet break lopti te je s jednim breakom uspjela izboriti treći set. U odlučujućem setu Lučić je bila puno sigurnija te je s novim breakom uspjela doći do pobjede nakon dva sata i dvije minute borbe.

U drugom kolu Lučić će igrati protiv devete nositeljice Francuskinje Marion Bartoli, koja je sa 6:2 i 6:4 bila bolja od Australke Casey Dellacque. Bit će to njihov prvi međusobni dvoboj.

Dvoboj Ive Karlovića i Izraelca Dudija Sele prekinut je zbog kiše. Div sa Šalate dobio je prva dva seta sa po 6:4, a u trećem je rezultat 1:1.