EL: Naši predstavnici doznali suparnike

Hrvatski predstavnici u Europskoj ligi Osijek, Hajduk i Slaven Belupo doznali su imena svojih predstavnika u najmasovnijem europskom kupu.

Osijek kao finalist Kupa kreće s natjecanjem već u prvom pretkolu protiv andorskog kluba Santa Coloma, prva utakmica je u Andori 5. srpnja, a uzvrat u Osijeku sedam dana kasnije. Ako prođu, Osječani će u drugom pretkolu igrati protiv boljeg iz okršaja švedskog Kalmara i sjevernoirskog Cliftonvillea.

Hajduk i Slaven su kao nositelji izravno u 2. pretkolu, a Splićani će igrati s latvijskim Skontom iz Rige, dok će Slaven Belupo na pobjednika dvoboja makedonske Škendije 79 i sjevernoirskog Portadowna. Splićani prvu utakmicu igraju na Poljudu 19. srpnja, a uzvrat je u Rigi 26. srpnja.

U 3. pretkolu, dođu li hrvatski predstavnici do tog stadija, neće biti nositelji i mogu se sudariti s vrhunskim klubovima poput Intera, Liverpoola, Marseillea, Athletic Bilbaoa, Hannovera ili Dinamo Moskve.

Parovi 1. i 2. pretkola Europske lige

1. PRETKOLO:
Inter Baku PIK (AZE) - JK Trans Narva (EST)
FK Senica (SLK) - MTK Budapest (MAĐ)
KF Tirana (ALB) - CS Grevenmacher (LUKS)
FC Torpedo Kutaisi (GRU) - FC Aktobe (KAZ)
FK Borac Banja Luka (BIH) - FK Čelik Nikšić (CG)
Baki FK (AZE) - NK Mura (SLO)
IF Elfsborg (ŠVE) - Floriana FC (MAL)
FK Renova (MAK) - AC Libertas (SMR)
FC Santa Coloma (AND) - NK Osijek (CRO)
FK Jagodina (SRB) - FC Ordabasy Shymkent (KAZ)
FC Differdange 03 (LUKS) - NSÍ Runavík (FARSKI)
Rosenborg BK (NOR) - Crusaders FC (S.IRS)
Myllykosken Pallo-47 (FIN) - Cefn Druids AFC (WAL)
FC Šiauliai (LIT) - FC Levadia Tallinn (EST)
Bohemian FC (IRS) - Thór Akureyri (ISL)
FK Sarajevo (BIH) - Hibernians FC (MALT)
FC Twente (NIZ) - UE Santa Coloma (AND)
FK Rudar Pljevlja (CG) - FC Shirak (ARM)
KS Flamurtari (ALB) - Budapest Honvéd FC (MAĐ)
FC Dacia Chişinău (MOL) - NK Celje (SLO)
FK Suduva (LIT) - FC Daugava (LAT)
KuPS Kuopio (FIN) - Llanelli AFC (WAL)
Kalmar FF (ŠVE) -Cliftonville FC (S.IRS)
Vikingur (FARSKI) - FC Gomel (BLR)
FH Hafnarfjördur (ISL) - FC USV Eschen-Mauren (LIH)
KKS Lech Poznań (POL) - FC Zhetysu Taldykorgan (KAZ)
Xäzär Länkäran FK (AZE) - JK Nomme Kalju (EST)
Birkirkara FC (MALT) - FK Metalurg Skopje (MAK)
FK Zeta (CG) - FC Pyunik (ARM)
KS Teuta (ALB) - FC Metalurgi Rustavi (GRU)
NK Olimpija Ljubljana (SLO) - AS Jeunesse Esch (LUKS)
EB/Streymur (FARSKI) - FC Gandzasar Kapan (ARM)
Saint Patrick's Athletic FC (IRS) - ÍBV Vestmannaeyjar (ISL)
SK Liepajas Metalurgs (LAT) - SP La Fiorita (SMR)
JJK Jyväskylä (FIN) - Stabak Fotball (NOR)
FC Zimbru Chişinău (MOL) - Bangor City FC (WAL)
FK Skendija 79 (MAK) - Portadown FC (S.IRS)

2. PRETKOLO
Xäzär Länkäran FK (AZE)/JK Nomme Kalju (EST) - KKS Lech Poznań (POL)/FC Zhetysu Taldykorgan (KAZ)
Turski predstavnik- Saint Johnstone FC (ŠKO)
HNK Hajduk Split (CRO) - Skonto FC (LAT)
AIK Solna (ŠVE) - FH Hafnarfjördur (ISL)/FC USV Eschen-Mauren
FK Renova/AC Libertas - Vikingur (FAR)/FC Gomel (BLR)
FC Naftan Novopolotsk (BLR) - FK Crvena zvezda (SRB)
FK Vojvodina (SRB) - FK Suduva/FC Daugava
JJK Jyväskylä (FIN)/Stabak Fotball (NOR) - FK Zeta/FC Pyunik
BSC Young Boys (ŠVI) - FC Zimbru Chişinău/Bangor City FC
PFC Lokomotiv Plovdiv 1936 (BUG) - Vitesse (NIZ)
KF Tirana/CS Grevenmacher - Aalesunds FK (NOR)
FC Metalurh Donetsk (UKR) - FK Borac Banja Luka (BIH)/FK Čelik Nikšić
Maccabi Netanya FC (IZR) - KuPS Kuopio (FIN)/Llanelli AFC (WAL)
FK Mladá Boleslav (ČEŠ) - Bohemian FC/Thór Akureyri (ISL)
FC Šiauliai/FC Levadia Tallinn - Anorthosis Famagusta FC (CIP)
FC Milsami Orhei (MOL) - FC Torpedo Kutaisi/FC Aktobe (KAZ)
NK Slaven Belupo Koprivnica (CRO) - FK Skendija 79/Portadown FC
Servette FC (ŠVI) - EB/Streymur/ FC Gandzasar Kapan (ARM)
FC Twente/UE Santa Coloma - FC Inter Turku (FIN)
VMFD Žalgiris (LIT) - VfB Admira Wacker Mödling (AUT)
FC Santa Coloma (AND)/NK Osijek (CRO) - Kalmar FF/Cliftonville FC
ŠK Slovan Bratislava (SLK) - Videoton FC (MAĐ)
FC Rapid Bucureşti (RUM) - Myllykosken Pallo-47 (FIN)/Cefn Druids AFC (WAL)
FC Viktoria Plzeň (ČEŠ) - KS Teuta (ALB)/FC Metalurgi Rustavi
Baki FK (AZE)/NK Mura- PFC CSKA Sofia (BUG)
Inter Baki PIK (AZE)/JK Trans Narva (EST) - Asteras Tripolis FC (GRČ)
KAA Gent (BEL) - FC Differdange 03/NSÍ Runavík
FC AnŽi Mahačkala (RUS) - KS Flamurtari (ALB)/Budapest Honvéd FC
PFC Levski Sofia (BUG) - FK Sarajevo (BIH)/Hibernians FC
SK Liepajas Metalurgs/SP La Fiorita- Legia Warszawa (POL)
FC Shakhtyor Soligorsk (BLR) - SV Ried (AUT)
Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (IZR) - FK Rudar Pljevlja/FC Shirak (ARM)
Rosenborg BK (NOR)/Crusaders FC - FK Jagodina (SRB)/FC Ordabasy Shymkent (KAZ)
FC Spartak Trnava (SlK) - Sligo Rovers FC (IRS)
FC Dacia Chişinău (Mol)/NK Celje - IF Elfsborg/Floriana FC
NK Široki Brijeg (BIH) - Saint Patrick's Athletic FC (IRS)/ÍBV Vestmannaeyjar (ISL)
APOEL FC (CIP) - FK Senica (SVK)/MTK Budapest (MAĐ
Ruch Chorzów (POL) - Birkirkara FC/FK Metalurg Skopje
AGF Arhus (DAN) - FC Dila Gori (GRU)
NK Olimpija Ljubljana/AS Jeunesse Esch- Tromso IL (NOR)

Susreti 1. pretkola se igraju 5. i 12. srpnja, a drugog 19. i 26. srpnja