Očekivano Englezi i Francuzi

Nogometaši Engleske i Francuske posljednji su sudionici četvrtfinala Europskog prvenstva, koje se održava u Poljskoj i Ukrajini.

U posljednjem, trećem kolu skupine D Englezi su u Donjecku pobijedili Ukrajinu s 1:0, a Francuzi su u Kijevu izgubili od Švedske s 2:0. Tako je Gordi Albion osvojio prvo mjesto u skupini sa sedam bodova, Francuzi su drugi s četiri, Ukrajina je skupila tri boda, kao i Švedska. Engleze u četvrtfinalu očekuju Talijani, a Francuze Španjolci.

Englezi teško protiv Ukrajinaca

Nogometaši Engleske prošli su u četvrtfinale EURO-a pobjedom nad Ukrajinom i to kao najbolja reprezentacija skupine, što je malo tko očekivao. Pogodak za pobjedu postigao je Wayne Rooney, koji je konačno bio u sastavu nakon što je zbog suspenzije propustio prve dvije utakmice.

Ronney je postigao pogodak u 48. minuti kada je ubačaj Stevena Gerrarda prevario vratara Andrija Pjatova, a napadač Manchester Uniteda lako je glavom pogodio mrežu.

U 62. minuti napadač Ukrajine Marko Dević imao je stopostotnu priliku nakon što se oslobodio engleskog braniča. Dević je pucao, a lopta se od engleskog vratara Joea Harta odbila prema golu. Nakon što je lopta prešla gol-crtu, John Terry ju je izbacio. Mađarski suci nisu priznali očiti pogodak.

Ukrajinci su pokušavali doći barem do jednog pogotka te su imali još nekoliko prilika, ali je dobra obrana Engleza sve izdržala. Nakon Poljske, tako je ispao i drugi domaćin EURA.

Šveđani svladali Francuze

Francuski nogometaši prošli su u četvrtfinale EURO-a, ali su se pošteno osramotili izgubivši u posljednjoj utakmici u Kijevu od već ispale Švedske. Francusku je spasila Engleska, koja je pobijedila Ukrajinu pa Tricolore sada čeka četvrtfinalni dvoboj s svjetskim i europskim prvacima Španjolcima.

Momčad Laurenta Blanca potcjenjivački je ušla u utakmicu i to im se osvetilo jer su se Zlatan Ibrahimović i društvo željeli pobjedom oprostiti od EURO-a. Već u desetoj minuti Ola Toivonen je promašio nemoguće, prošao je Hugoa Llorisa, a potom iskosa pogodio samo vratnicu.

Šveđani su bili bolji, a do vodstva su stigli u 53. minuti kada je Ibrahimović postigao najljepši pogodak prvenstva. Ubačaj s strane dočekao je u padu i volejom pogodio sami kut vrata.

U 57. minuti Šveđani su propustili dvije prilike - udarac Christiana Wilhemssona iz blizine obranio je Lloris, a potom i udarac glavom Olofa Mellberga. Francuzi su se potom probudili i počeli opsjedati vrata Šveđana, no nisu postigli pogodak. Kazna je stigla minutu prije kraja kada je Sebastian Larsson pogodio za 2:0 i dostojan oproštaj Šveđana od EURO-a.