Heat poveo 2-1 u finalu

Dominacija Miamija na liniji slobodnih bacanja pokazala se dovoljnom za pobjedu 91:85 nad Oklahoma City Thunderom u žestokoj zadnjoj četvrtini treće utakmice finala NBA lige. Miami sada vodi 2-1 u seriji na četiri pobjede. Heat je nadigrao Thunder 31:15 s linije slobodnih bacanja promašivši samo četiri koša, dok je Oklahoma City pogodila samo 15 iz 24 pokušaja.

Ovo je natjecanje sada na svom vrhuncu. Stalno smo si to ponavljali u zadnjoj četvrtini. Suočeni smo sa sjajnim protivnicima i pokazali smo odlučnost u drugom poluvremenu, izjavio je trener Heata Erik Spoelstra.

LeBron James koji je sinoć bio najučinkovitiji, zabio je 29 poena i pogodio jedno od dva slobodna bacanja 16.2 sekundi prije kraja za vodstvo Miamija od četiri poena. Poslije njega je još i Dwyane Wade pogodio dva slobodna bacanja i zapečatio pobjedu.
Oklahoma City izgradila je vodstvo od deset poena u trećoj četvrtini zahvaljujući četiri poena veterana Dereka Fishera na kojem, je napravljen prekršaj kada je gađao tricu. Thunder je došao u vodstvo 64:54 nakon što je na poluvremenu gubio 46:47.

Miami je smanjio razliku nakon dva prekršaja Thunderovih igrača na šutevima za tricu. To je dalo Heatu šest slobodnih bacanja nakon čega su ušli u seriju od 15:3 i zatvorili treću četvrtinu dok je Durant završio na klupi s četiri faula. Obje su momčadi igrale žestoku obranu i Heat je morao nadoknaditi osam izgubljenih lopti u zadnjoj četvrtini da zadrži vodstvo domaćeg terena.

Miami je došao u vodstvo 86:79 nešto više od dvije minute prije kraja, ali je onda Thunder pogodio šest poena zaredom za 86:85 stvorivši neizvjesnost 90 sekundi prije kraja. Miamijev Chris Bosh pogodio je dva slobodna bacanja za tri poena razlike prije nego su James i Wade unitšili sve snove Oklahome za pobjedu. James je imao šut iz igre 11-23, uz 14 skokova. Wade je dodao 25 poena, a Bosh deset.

Kevin Durant, koji je igrao s pet prekršaja zadnjih 3:47 minute, predvodio je Oklahomu s 25 poena, dok je Russell Westbrook postigao 19. Težak poraz, no nije još gotovo, izjavio je Durant, trostruki najbolji strijelac NBA Durant.

Sljedeće dvije utakmice igraju se u Miamiju 19. i 21. lipnja, čime prvaci Istočne konferencije imaju priliku uzeti naslov NBA prvaka s dvije pobjede na svom terenu.