Barakude lako u četvrtfinale

Hrvatska vaterpolska reprezentacija ostvarila je i u treću pobjedu na završnom turniru Svjetske lige, koji se održava u Almatyju u Kazahstanu. Nakon što su u prva dva kola svladani Australci i Španjolci, Barakude su u posljednjem, trećem kolu skupine B nadigrali Brazil s 20:3 (3:2, 7:0, 6:1, 4:0).

Nakon usporenog ulaska u utakmicu i čak dva primljena pogotka u prvoj četvrtini, izabranici Ratka Rudića su u nastavku slabašnim Brazilcima dopustili samo jedan pogodak i tako slavili sa 17 pogodaka razlike.

Najraspoloženiji u hrvatskim redovima bili su Maro Joković i Ivan Buljubašić sa po pet pogodaka.

Barakude su tako osvojile prvo mjesto u skupini te će u četvrtfinalu igrati protiv Kazahstana, najslabije momčadi iz skupine A. Četvrtfinale je na rasporedu 15. lipnja, a u ostalim susretima sastaju se SAD i Australija, Španjolska i Kina te Italija i Brazil.