Druga pobjeda Hrvatske

Hrvatski vaterpolisti ostvarili su i drugu pobjedu na završnom turniru Svjetske lige u Almatyju, pobijedivši u 2. kolu Španjolsku sa 7:6 (4:2, 1:0, 1:2, 1:2).

Hrvatska je dobro otvorila susret, i pogocima Burića, Muslima i Bušlje povela s 3:0. Español smanjuje na 3:1, a u slijedećem napadu Hinić povećava prednost na 4:1. Iván Pérez zatvara prvu četvrtinu sa 4:2.

U drugoj je četvrtini naglo zahladilo i počela je padati kiša, što se osjetilo na igri obje reprezentacije. Drugu četvrtinu Hrvatska je dobila s 1:0 golom Buljubašića.

Treća četvrtina opet donosi čvrste obrane, David Martin koristi igrača više i smanjuje zaostatak Španjolaca na 5:3. Hrvatska također preko Mara Jokovića koristi igrača više za 6:3, a Felipe Perrone zatvara treću četvrtinu pogotkom za 6:4.

Miho Bošković vraća Hrvatsku na plus tri, a Španjolci do kraja susreta postižu još dva pogotka.

Sljedeći protivnik Barakuda bit će Brazil. U tom susretu naši su reprezentativci apsolutni favoriti i za očekivati je da osvoje prvo mjesto u svojoj skupini. U tom slučaju protivnik u četvrtfinalu, koje se igra u petak, će im biti četvrtoplasirana momčad iz skupine A u kojoj su reprezentacije: SAD, Kine, Italije i Kazahstana.

U drugom susretu u našoj skupini Australija je pobijedila Brazil s 13:6.