Durant sjajan za vodstvo Oklahome

Kevin Durant dobio je prvu rundu dugo očekivanog dvoboja protiv LeBrona Jamesa, zabivši 36 koševa za pobjedu Oklahoma City Thundera od 105:94 nad Miami Heatom u prvoj utakmici NBA finala.

Durant, najbolji strijelac lige, pogodio je 12 od 20 šuteva uz osam skokova te tako pomogao prvacima Zapadne konferencije da nadoknade razliku od osam koševa. Russell Westbrook je postigao 27 pogodaka uz osam skokova i 11 asistencija za Oklahomu. Trostruki najkorisniji igrač NBA James zabio je 30 koševa sa šutom 11 od 24 uz devet skokova, ali Durant je poveo Thunder u preokret od 18 koševa u drugom poluvremenu.

Durantovo nadmetanje s Jamesom svi gledaju kao barometar za određivanje najboljeg igrača NBA dok obojica streme svom prvom naslovu prvaka. Svi moraju igrati, izjavio je nakon utakmice Durant, koji je zabio 17 koševa u zadnjoj četvrtini. Svi su igrali čvrsto u drugom poluvremenu. Držali smo se zajedno.

Miami je vodio s 13 koševa u prvom poluvremenu, ali je onda pao u trećoj četvrtini i kada je Westbrook potkraj zabio tricu za prvo vodstvo Thundera od 74:73, Chesapeake Energy Arena je eksplodirala.

Oklahoma City je držala prednost od 43:35 u skokovima. Vodstvo Heata u prvom poluvremenu je rezultat kombinacije šuta izvan linije trica i neujednačene igre Thundera koji je izgubio osam lopti. No, Thunder, kojem je ovo prvi finale nakon selidbe iz Seattlea 2008., otvorio je drugo poluvrijeme serijom od 13-6 za izjednačenje na 60:60 sedam minuta prije kraja treće četvrtine, nakon čega je nastavio dominaciju.