Remi Poljske i Rusije

U drugom dvoboju drugog kola skupine A Europskog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini, nogometaši Poljske i Rusije remizirali su na nacionalnom stadionu u Varšavi 1:1.

Bila je to izvrsna utakmica, a posebice u drugom poluvremenu, kada su Poljaci pojačali ritam nakon ruskog vodstva iz 37. minute.

Rusija povela u 37. minuti

Prvu prigodu na utakmici imali su Poljaci u sedmoj minuti nakon prekida. Ubacio je Ludovic Obraniak, a udarac Sebastian Boenischa iz neposredne blizine izvrsno je obranio ruski vratar Vjačeslav Malafejev. Bila je to i najbolja poljska prilika u prvom poluvremenu.

Rusi su u prvom dijelu najopasniji bili iz kontranapada, a u 27. minuti Aleksandar Keržakov je ubacio oštru loptu u poljski peterac, ali Andrej Aršavin je zakasnio.

Rusija je povela u 37. minuti iz prekida. Aršavin je dobro ubacio, a Alan Džagojev glavom pogađa mrežu za njegov treći pogodak na EURO-u.

Poljaci uspjeli izjednačiti

Drugo poluvrijeme počelo je u silovitom ritmu. U 50. minuiti Robert Lewandowski je izbjegao zaleđe, ali je njegov udarac obrani Malafejev.

Poljaci su uspjeli izjednačiti u 57. minuti. Nakon neuspješne ruske kontre koju je poveo Aršavin, uslijedila je poljska, a sve je odradio Jakub Blaszczykowski, koji postiže predivan pogodak s vrha šesnaesterca za izjednačenje 1:1.

U 68. minuti Džagojev se još jednom mogao upisati u strijelce, ali njegov udarac s desetak metara brani Przemyslaw Tytoń. No, već u sljedećem napadu velika prilika za Poljsku. Udarac Eugean Polanskog iz neposredne blizine obranio je Malafejev.

Nakon toga je još par poluprilika, sa svake strane po jedna, ali bez promjene rezultata.

Otvorena mjesta za četvrtfinale

Nakon odigrana dva kola još uvijek je sve otvoreno tko će iz ove skupine u četvrtfinale. Na vrhu skupine je Rusija s četiri boda, druga je Češka s tri, treća Poljska s dva, a posljednja, četvrta Grčka s jednim.

U posljednjem kolu razigravanja po skupinama Češka igra protiv Poljske, a Grčka protiv Rusije.

Statistika utakmice:

STRIJELCI: 0:1 Džagojev (37), 1:1 Błaszczykowski (57).
SUDAC: Wolfgang Stark (Njemačka)
STADION: Nacionalni stadion u Varšavi.
GLEDATELJA: 50.000

POLJSKA: Tyton, Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch, Blaszczykowski, Dudka (Mierzejewski, 73), Polanski (Matuszczyk, 85), Obraniak (Brožek, 90+3), Murawski, Lewandowski.
RUSIJA: Malafejev, Anjukov, Berezucki, Ignaševič, Žirkov, Širokov, Denisov, Zirjanov, Džagojev (Izmailov, 79), Keržakov (Pavljučenko, 70), Aršavin.