Remi Francuske i Engleske

U susretu prvoga kola skupine D u Donecku nogometaši Francuske i Engleske su odigrali 1:1. Joleon Lescott je u 30. minuti zabio za Englesku, a na 1:1 izjednačio je u 39. minuti Samir Nasri.

Bila je to tvrda utakmica, u kojoj su obje reprezentacije pokazale malo. Francuzi su imali nešto više inicijative, a Englezi su bili opasni samo nakon prekida. Iako su Francuzi imali inicijativu na početku susreta, prvi su do prigode došli Englezi, u 15. minuti Ashley Young je dobrim pasom doveo Milnera u stopostotnu priliku. Milner je zaobišao vratara, ali je onda i promašio nebranjeni gol.

Englezi su ipak poveli u 30. minuti iz prekida. Gerrard je ubacio na drugu statitvu, a stoper Lescott glavom je pogodio mrežu.

Francuzi su mogli izjednačiti u 35. minuti, također nakon prekida. Najviši u skoku je bio Diarra, ali je vratar Joe Hart odbio loptu, no samo do Riberyja, koji je opet pronašao Diarru, a njegov drugi pokušaj završio je pored gola.

Ipak, četiri minute poslije trikolori su došli do izjednačenja kad je Nasri odličnim udarcem s 18 metara prevario engleskog vratara za 1:1.

U drugom poluvremenu pao je ritam pa je, osim nekoliko poluprilika, sve ostalo bilo za zaborav.

U ovoj skupini kasnije igraju domaćin Ukrajina i Švedska.

FRANCUSKA - ENGLESKA 1:1

STRIJELCI: 0-1 Lescott (30), 1-1 Nasri (39)
SUDAC: Nicola Rizzoli (Italija)
STADION: Donbass Arena
GLEDATELJA: 50.000

FRANCUSKA: Lloris, Debuchy, Mexes, Adil Rami, Evra, Cabaye (Ben Arfa, 84), Alou Diarra, Malouda (Marvin Martin, 85), Nasri, Benzema, Ribery

ENGLESKA: Joe Hart, Glen Johnson, Terry, Lescott, Ashley Cole, Milner, Gerrard, Parker (Henderson, 78), Oxlade-Chamberlain (Defoe, 77), Ashley Young, Welbeck (Walcott, 90+1)