Devilsi smanjili na 3-2

Hokejaši New Jersey Devilsa svladali su u petoj utakmici finala doigravanja NHL-a na svojem ledu Los Angeles Kingse s 2:1. Kingsi su tako u seriji na četiri pobjede propustili drugu meč loptu za osvajanje Stanley Cupa. Nakon što je gubio s 3-0 u pobjedama, New Jersey je smanjio na 3-2.

Los Angelesu je to prvi gostujući poraz u doigravanju ove godine nakon deset uzastopnih pobjeda. Kingsi su do finala stigli izgubivši samo dvije utakmice u ovogodišnjem doigravanju, a kada su poveli s 3-0 u pobjedama i protiv Devilsa činilo se kako će ekspresno riješiti pitanje pobjednika i prvi put u povijesti kluba osvojiti Stanley Cup.

No, ni u drugom pokušaju nisu uspjeli zaključiti seriju te sada zasigurno već osjećaju popriličan pritisak kako ne bi postali tek druga momčad u povijesti koja će izgubiti prednost od 3-0 u finalu. Do sada se to jedini put dogodilo 1942. kada su Toronto Maple Leafsi osvojili naslov, iako su Detroit Red Wingsi imali prednost od 3-0 u pobjedama.

New Jersey je poveo u 13. minuti preko svojeg kapetana Zacha Parisea u situaciji s igračem više na ledu nakon velike pogreške inače sjajnog vratara Kingsa Jonathana Quicka. Quick je otklizao iza svojih vratiju po pločicu, ali je pogrešno odigrao i poslao ju na palicu Pariseu koji je iskoristio poklon i pogodio za 1:0.

Gosti iz Los Angelesa izjednačili su u 24. minuti pogotkom Justina Williamsa nakon sjajnog individualnog prodora, ali nakon što nisu iskoristili nekoliko izglednih prilika za preokret kazna je stigla u 30. minuti kada je udarac Brycea Salvadora pogodio braniča Kingsa Slavu Vojnova i prevario Quicka.

Do kraja dvoboja briljirao je 40-godišnji legendarni vratar Devilsa Martin Brodeur koji je zaustavio sve pokušaje gostiju da se vrate u susret. Brodeur je utakmicu završio obranivši 25 od 26 udaraca.

Šesta utakmica igrat će se u ponedjeljak navečer u Los Angelesu.