Seligman i Tkalčec u finalu Genta

Na petom ovogodišnjem natjecanju gimnastičkog Svjetskog kupa, koje se održava u Gentu u Belgiji, dvoje hrvatskih predstavnika izborilo je nastup u nedjeljnom finalu. Borbu za medalje izborili su Robert Seligman na konju s hvataljkama i Tijana Tkalčec u preskoku.

Seligman je u kvalifikacijama na konju s hvataljkama osvojio peto mjesto s rezultatom 15.125. Hrvatski olimpijac i osvajač srebrne medalje na ovoj spravi prije četiri godine u Pekingu Filip Ude bio je deveti, prvi izvan finala, s ocjenom 14.375. Osmi Mađar Vid Hidvegi u finale je ušao s ocjenom 14.575. Najbolji u kvalifikacijama bio je Kinez Hongtao Zhang s 15.575.

Tkalčec je do finala u preskoku stigla četvrtim rezultatom kvalifikacija (13.737), a najbolja je bila Meksikanka Alexa Ctlali Moreno s 14.312.

Marijo Možnik je na preči bio 11. (14.425), a Marko Brez je na ručama osvojio 22. mjesto (14.150) te se nisu uspjeli kvalificirati u finale.

Do kraja ovogodišnjeg Svjetskog kupa ostalo je još samo natjecanje u Ostravi u Češkoj, koje će se održati 23. i 24. studenoga.