Nikad ofenzivnija Argentina u vodstvu

Odluka argentinskog izbornika da izvede momčad s četiri napadača pokazala se potpuno opravdanom nakon što je njegova momčad pobijedila Ekvador s 4:0 i tako povela u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2014. godine.

Sergio Aguero, Gonzalo Higuain, Lionel Messi i Angel Di Maria zabili su po gol za pobjedu, a prva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu.

Mi moramo biti čvrsta momčad, strukturirana u obrani. Moramo pratiti Lionela, tako da se on može najbolje izraziti, izjavio je nakon utakmice izbornik Alejandro Sabella.

Argentina je trenutačno prva u južnoameričkoj skupini za kvalifikacije za SP s 10 bodova iz pet utkamica, jednim više od Čilea, koji je svladao Boliviju 2:0, te dva više od Urugvaja i Venezuele, koji su odigrali neriješeno, 1:1.

Pobjednik Copa Americe Urugvaj nije uspio okončati svoje prokletstvo vezano za Venezuelu, koju nije svladala ni u petom uzastopnom kvalifikacijskom ciklusu.

Diego Forlan je doveo Urugvaj u vodstvo svojim 33. golom za reprezentaciju u 39. minuti. No, manje od pet minuta kasnije Jose Salomon Rondon je dodao Diegu Godinu, koji je zabio za Venezuelu.

Napadač Charles Aranguiz je doveo Čile u vodstvo u prvom poluvremenu, a nade Bolivije dodatno su potonule kada je Luis Gutierrez isključen zbog prekršaja na Alexisu Sanchezu. I izbornik Bolivije Gustavo Quinteros je udaljen s terena zbog prosvjedovanja.

Veznjak Arturo Vidal je pobjedu Čileu osigurao pogotkom sedam minuta prije kraja utakmice.

Bolivija je zadnja na ljestvici. Peru, predzadnji na ljestvici, igra večeras protiv Kolumbije u Limi.