Mladi nogometaši izborili EP

Hrvatska nogometna reprezentacija igrača do 19 godina plasirala se na Europsko prvenstvo koje će se od 3. do 15. srpnja održati u Estoniji.

U susretu posljednjeg, trećeg kola skupine 6 kvalifikacijskog turnira, koji se održao u Hrvatskoj, izabranici Joška Jeličića pobijedili su u Lučkom Bosnu i Hercegovinu s 2:0. Mladi nogometaši poveli su u 25. minuti pogotkom Ante Rebića, a konačnih 2:0 postavio je Antonio Mirko Čolak u 72. minuti.

Na ruku Hrvatskoj išao je i rezultat drugog susreta u kojem je Gruzija s 2:1 pobijedila Austriju.

Ovom pobjedom Hrvatska je osvojila prvo mjesto u skupini s ukupno sedam bodova, jednim više od Gruzije. Treće mjesto osvojila je Austrija s četiri boda, a na začelju je završila BiH bez bodova.

Osim Hrvatske na završni turnir EP-a u Estoniji za sada su se plasirali i Francuska, Grčka, Španjolska, Srbija, te domaćin Estonija.