Mladi nogometaši ostali u igri za EP

Hrvatski nogometaši do 19 godina ostali su u igri za plasman na Europsko prvenstvo, koje će se od 3. do 15. srpnja u održati u Estoniji.

Nakon što su u prvom kolu završnog kruga kvalifikacija remizirali s Austrijom 2:2, mladi hrvatski nogometaši su u drugom kolu nadigrali reprezentaciju Gruzije s 3:1.

Izabranici Joška Jeličića poveli su u 25. minuti pogotkom Marka Pajača, na 2:0 povećao je u 58. minuti Marko Dugandžić, a na 3:0 Ante Rebić u 67. minuti. Poraz Gruzije uspio je ublažiti Giorgi Gagnidze u posljednjoj minuti.

U drugoj utakmici skupine 6 Austrija je slavila protiv Bosne i Hercegovine s 2:0 pa uoči posljednjeg kola Hrvatska i Austrija imaju po četiri boda, a obje momčadi imaju i razliku pogodaka +3. U posljednjem kolu u srijedu Hrvatska igra protiv BiH, a Austrija protiv Gruzije.

Samo pobjednik skupine osigurat će nastup na završnici u Estoniji.