Slaven Belupo u Europsku ligu

Remijem protiv pulske Istre 1961 u posljednjem, 30. kolu hrvatskog prvenstva od 2:2 koprivnički Slaven Belupo izborio je sljedeće sezone nastup u kvalifikacijama za Europsku ligu.

Farmaceuti su izvrsno otvorili susret i poveli 2:2 pogocima Mate Grgića (21) i Gorana Mujanovića (28), no Puljani se unatoč igraču manje nisu predavali te su na kraju uspjeli iščupati remi pogocima Sandija Križmana (34-11m) i Tomislava Havojića (86).

Dinamo proslavio naslov bez pogodaka

Dinamo je naslov prvaka, koji je već prije osigurao, proslavio remijem bez pogodaka protiv Splita. Hajduk je doživio četvrti uzastopni poraz, ako ne računamo pobjedu za zelenim stolom protiv Varaždina. U posljednjem kolu izgubio je na Poljudu od zagrebačke Lokomotive s 1:0, a jedini pogodak postigao je Andrej Kramarić u 13. minuti.

Pet pogodaka u Gradskom vrtu

Najviše pogodaka na oproštaju od sezone bilo je u osječkom Gradskom vrtu gdje su Osječani s 5:0 slavili protiv Zadra. Za slavlje Osijeka, nakon poraza u finalu Hrvatskog kupa od Dinama, pobrinuli su se Domagoj Pušić (3), Tomislav Šorša (11), Josip Lukačević (53), Anton Maglica (72) i Nikša Petrović (86).

Zagreb je s 2:0 slavio u Vinkovcima kod Cibalije zahvaljujući pogocima Josipa Jurendića (10) i Nikole Frljužeca (78). Rijeka je slavila kod Karlovca s 2:1. Domaći nogometaši poveli su u 35. minuti pogotkom Mihaela Sopčića, ali u drugom dijelu slijedi preokret momčadi s Kantride. Prvo je u 56. minuti Ivan Močinić izjednačio na 1:1, a pobjedu Rijeci donio je Damir Kreilach iz kaznenog udarca u 81. minuti.

Lučko i Šibenik odigrali su bez pogodaka. Zaprešićki Inter bio je slobodan u ovom kolu, jer je trebao igrati protiv Varaždina, koji je izbačen u drugu ligu.

Sljedeće sezone liga 12

Naslov najboljeg strijelca pripao je napadaču Dinama Fatosu Beqiraju, koji je sezonu završio s 15 pogodaka. Dinamo će tako sljedeće sezone igrati u kvalifikacijama za nastup u Ligu prvaka, drugoplasirani Hajduk i treći Slaven Belupo će u kvalifikacije za Europsku ligu, koju će pokušati izboriti i Osijek kao finalist Hrvatskog kupa.

Sljedeće sezone igrat će se liga od 12 klubova tako da su u drugu ligu preselili Karlovac, Šibenik i Lučko.