Vugrinec najbolji strijelac Prve lige

Postigavši prvi pogodak u pobjedi Slaven Belupa protiv Lokomotive (3:1) u 26. kolu, Davor Vugrinec stigao je do 127. gola u Prvoj ligi čime je postao najbolji strijelac u povijesti ovog natjecanja.

Vugrinec je dosad dijelio prvo mjesto na ljestvici s Igorom Cvitanovićem, no od danas je novi rekorder. Varaždinac rođen 1975. prvi je gol u HNL-u zabio u dresu Varteksa protiv Zadra u sezoni 1992./93., a dvadeset godina poslije i dalje je u pogonu.

Vugrinec je tijekom karijere igrao i za Rijeku, Dinamo i Zagreb, a izvan Hrvatske za Trabzonspor, Lecce, Atalantu i Cataniju.

Uz Vugrineca, koji zabio prvi gol na Gradskom stadionu u Koprivnici, za domaćine su se u strijelce upisali i Gregurina (54) i Glavica (70). Poraz Lokomotive ublažio je Brozović (90+1).

Hajdukov poraz u susretu pred prekidom

Osijek je na stadionu Gradski vrt pred 4.000 gledatelja pobijedio Hajduk 2:1.

Utakmica je zamalo trajno prekinuta jer su Hajdukovi navijači u tri navrata bacanjem baklji u teren od 60. do 69. minute uzrokovali kratke prekide. U 69. minuti nakon trećeg incidenta sudac Domagoj Vučkov iz Rijeke pozvao je igrače i trenere da napuste travnjak te ih je pozvao na konzultacije. Nakon obavljenih konzultacija u 80. minuti igrači su se vratili na teren i susret je nastavljen.
Prije dva tjedna sudac Mario Strahonja zbog bacanja pirotehničkih sredstava na travnjak prekinuo je susret između Istre 1961 i Rijeke u 70. minuti pri rezultatu 1:0. Odlukom povjerenika za natjecanje Prve lige utakmica je ponovno odigrana 11. travnja te je završila rezultatom 0:0.

Strijelci za Osječane bili su Perošević (24) i Šorša (51), a jedini pogodak za Splićane, koji su doživjeli peti poraz, postigao je Neretljak (44).

Cibalia je na domaćem terenu svladala Šibenik s 5:1. Pogotke za domaćine postigli su Tomić (15), Kresinger (30), Koledić (38, 69) i Pavličić (90+2), a gosti su poveli pogotkom Vuka (3).

Zagreb je u Kranjčevićevoj pobijedio Istru 1961 s 2:1. Domaćini su poveli golovima Štroka (4) i Pavlovića (14), a strijelac za goste bio je Križman (86).

U posljednjoj utakmici 26. kola Split, koji slavi stotu obljetnicu, pobijedio je na stadionu Park Mladeži goste iz Rijeke 2:0. Dvanaestu pobjedu domaćinima su donijeli Vitaić (63) i Čop (70).